GospodarkaRynek pracy

Morawiecki chce wspierać polskie firmy, aby konkurowały za granicą. Rząd ma plan

Premier Mateusz Morawiecki chciałby wspierać polskie firmy w ekspansji na zagraniczne rynki. Czy rząd przygotował skuteczny plan?

W trakcie czwartkowej wizyty w firmie Cerrad w Starachowicach premier Mateusz Morawiecki zadeklarował chęć wsparcia ze strony rządu dla polskich firm chcących rozwijać się również za granicą:

Z dumą obserwujemy, jak z niewielkich polskich firm ze Świętokrzyskiego tworzone są wielkie firmy, które konkurują z największymi w Europie, które dokonują ekspansji, akwizycji zagranicznych. W tym państwo polskie też chce pomagać. Polski Fundusz Rozwoju ma specjalnie do tego przeznaczoną linię, która ma pomagać przedsiębiorcom w ekspansji międzynarodowej.

Firma Cerrad zajmuje się produkcją płytek gresowych i klinkierowych. Od 2007 roku działa na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach.

Konkurencja dla najsilniejszych graczy

W swoim wpisie na Facebooku szef polskiego rządu z entuzjazmem odniósł się do sytuacji lokalnej firmy, która osiągnęła sukces na rynku międzynarodowym:

Pomoc w dalszej ekspansji takich przedsiębiorstw to zadanie, które stawia przed sobą rząd. Epidemia koronawirusa zmienia światową gospodarkę i łańcuchy dostaw, ale prędzej czy później odejdzie, a my chcemy być na to gotowi. Wspólnie odbudujemy polską gospodarkę!

Zdaniem Morawieckiego w 2021 roku polska gospodarka odżyje, m.in. za sprawą programu “Nowy Ład“. Przedsiębiorcy zostaną wsparci nie tylko finansowaniem z budżetu, ale również odpowiednimi regulacjami, które umożliwią odbudowę rynku po ciężkim okresie epidemii. Zaznaczył przy tym, że trzeba jeszcze przetrzymać te kilka miesięcy, aż uda się zaszczepić odpowiednio dużą część populacji kraju.

Źródło: kielce.tvp.pl, wPolityce.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close