GospodarkaŚwiatTransportTurystyka

Szef Boeinga rezygnuje! Poszło o artykuł sprzed ponad 33 lat

Niel Golightly, szef komunikacji Boeinga, zrezygnował ze stanowiska po tym, jak pracownik złożył skargę na artykuł, który były pilot wojskowy USA napisał 33 lata temu. Tekst dotyczył tego, że kobiety nie powinny służyć w walce.

Artykuł opublikowano w 1987 roku. Nosił tytuł: “Brak prawa do walki”. Oto jego fragment:

Nie chodzi o to, czy kobiety mogą strzelać z M-60, walczyć z myśliwcami podczas walk myśliwskich lub prowadzić czołgi. Wprowadzenie kobiet do walki zniszczyłoby wyłącznie męskie wartości związane z wojskiem oraz kobiecy wizerunek mężczyzn walczących o pokój, dom i rodzinę.

Dziś Niel Golightly ma na ten temat, jak twierdzi, inne zdanie.

Mój artykuł był błędnym wkładem 29-letniego pilota marynarki wojennej w debatę, która toczyła się w tamtych latach – powiedział Golightly w oświadczeniu cytowanym przez Boeinga. Moje argumenty były żenująco niewłaściwe. Artykuł nie odzwierciedla tego, kim jestem, ale mimo to zdecydowałem, że w interesie firmy ustąpię.

W mailu wysłanym do pracowników były już szef działu komunikacji przyznaje, że wykluczenie kobiet z pola walki było “polityką rządu szeroko popieraną przez społeczeństwo. To też było złe.

Rezygnacja szefa komunikacji powoduje, że Boeing musi szukać osoby na to stanowisko po raz czwarty w ciągu niespełna trzech lat.

Dla firmy to obecnie jedna z kluczowych ról, bo od 15 miesięcy Boeing boryka się z kryzysem PR-owym, wywołanym katastrofami samolotów 737 MAX.

Boeingi 737 Max uziemiono w marcu 2019 roku w następstwie dwóch katastrof – w Indonezji w październiku 2018 roku i w Etiopii w marcu 2019 roku.

Źródło: BIPolska 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close