GospodarkaMediaPaństwoPolitykaPolska

Kto stoi za Szymonem Hołownią? Ujawniono pierwsze nazwisko!

Znamy nazwisko pierwszej osoby wchodzącej w skład zespołu doradców gospodarczych Szymona Hołowni.

 

Odkąd Szymon Hołownia ogłosił na deskach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, że będzie startował w wyborach prezydenckich, pojawiło się mnóstwo pytań na temat zaplecza eksperckiego i finansowego prezentera. Teraz młody kandydat przedstawił na Facebooku nazwisko pierwszej osoby, z którą będzie współpracować. Koordynatorem zespołu jego doradców gospodarczych będzie analityk Piotr Kuczyński.

Najczęściej zadawane pytanie na mój temat: kto stoi za Szymonem Hołownią? Odpowiadam. Jest nas wielu. Dziś przedstawiam Wam Piotra Kuczyńskiego. O pieniądzach, budżetach i finansach wie on wszystko.

Najczęściej zadawane pytanie na mój temat: kto stoi za Szymonem Hołownią? Odpowiadam. Jest nas wielu. Dziś…

Opublikowany przez Szymona Hołownię Sobota, 18 stycznia 2020

 

Piotr Kuczyński był w przeszłości głównym analitykiem Domu Inwestycyjnego Xelion, którego właścicielem jest Bank Pekao i w Grupie Pekao. Jak informuje Business Insider, Kuczyński stracił pracę w Xelionie prawdopodobnie po wywiadzie, w którym skrytykował rządowe rozwiązania dotyczące likwidacji OFE. Doradca Hołowni zapewnił na Twitterze, że będzie pomagać mu całkowicie za darmo.

 

Swój program oraz nazwiska kolejnych współpracowników Hołownia zamierza przedstawić w styczniu. Prezenter podkreśla, że nie jest członkiem żadnej partii politycznej co uważa to za atut. Zaprzeczył też wszelkim spekulacjom jakoby był finansowany przez osoby lub organizacje zewnętrzne. Zapewnia, że aktualny etap przedkampanijny finansowany jest z jego prywatnych środków, a po zarejestrowaniu komitetu liczy na finansowanie społecznościowe i datki od osób fizycznych.

Szymon Hołownia jest polskim dziennikarzem, pisarzem oraz publicystą i działaczem społecznym. Od 2008 roku razem z Marcinem Prokopem prowadził w TVN program Mam talent. Po 12 latach, w grudniu zeszłego roku Hołownia podjął decyzję o opuszczeniu programu. Wiązało się to z ogłoszeniem startu w wyborach prezydenckich.

Źródło: Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close