Polityka

Sławomir Neumann ma kłopoty. Prokuratura wkroczyła do akcji

Sławomir Neumann, który piastował stanowisko wiceministra zdrowia w rządzie PO-PSL, stanie przed sądem z powodu podejrzenia popełnienia przestępstwa. W sprawę zamieszany jest również Adam T., ówczesny dyrektor Mazowieckiego NFZ.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała akt oskarżenia związany z oszustwami przy kontraktowaniu i realizacji usług medycznych z zakresu okulistyki w Mazowieckim NFZ w latach 2012-2014. Obaj podejrzani mieli przekroczyć uprawnienia służbowe, aby osiągnąć korzyści majątkowych w kwocie 13,5 mln zł przez warszawską klinikę medyczną. 

Jeleniogórska prokuratura wydała oficjalny komunikat:

Działanie oskarżonych umożliwiło popełnianie szeregu oszustw na szkodę pacjentów klinki.

Neumann bagatelizuje zarzuty

Sławomir Neumann odniósł się do stawianych mu zarzutów i stwierdził, że zupełnie się nimi nie przejmuje:

Ja jestem spokojny o sprawę w sądzie, na dokumentach i świadkach jesteśmy w stanie obalić to wszystko, bo to są absolutnie dęte, na siłę tworzone zarzuty.

Przy okazji polityk Platformy Obywatelskiej uderzył w rząd, a konkretniej w resort sprawiedliwości na czele ze Zbigniewem Ziobro:

Od pierwszego dnia, kiedy Zbigniew Ziobro został prokuratorem generalnym, jest to próba szukania i przyklejenia jakichkolwiek zarzutów. Pięć lat im zajęło, żeby to przekuć w akt oskarżenia. Kilku prokuratorów musiało się wymienić, żeby na końcu któryś zdecydował się go podpisać. Prędzej, czy później to musiało się wydarzyć, bo Ziobro po to to robił. Od pierwszego dnia pilnował tej sprawy.

W rozmowie z portalem TVP Info poseł PiS Kazimierz Smoliński, z wykształcenia prawnik, stwierdził, że należy poczekać na szczegółowe zarzuty, aby właściwie ocenić sytuację. Nadmienił, że w Polsce obowiązuje zasada domniemania niewinności.

Smoliński pozwolił sobie jednak na kąśliwą uwagę pod adresem Neumanna:

Wiem, że od strony prawnokarnej Sławomir Neumann ma pewnie swoich pełnomocników procesowych, którzy chętnie będą go bronić. Doktrynę o chronieniu znajomych stosował wobec innych. Zobaczymy, czy tak samo zdarzy się w stosunku do niego.

Źródło: bankier.pl, gazetaprawna.pl, tvp.info

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close