GospodarkaPolitykaPrawo

Minister Kościński szykuje podatkową rewolucję? “Będzie reset”

Jak wskazuje minister finansów Tadeusz Kościński, Nowy Ład Mateusza Morawieckiego będzie wiązał się również z pewnym resetem w sferze podatków.

Nowy Ład to najnowszy plan rządu Zjednoczonej Prawicy na odbudowę gospodarki po kryzysie związanym z epidemią COVID-19. Szczegółowe założenia programu zostaną przedstawione w najbliższych tygodniach. Niemniej jednak minister finansów Tadeusz Kościński już teraz wypowiedział się pokrótce w kwestii zmian podatkowych.

Jak twierdzi Kościński, Nowy Ład przyniesie “bardziej sprawiedliwy system podatkowy”. Ten element strategii określił nawet mianem “resetu“:

W Polsce mamy tak ustawiony system, że procentowo ci, co mniej zarabiają, płacą więcej podatków niż ci bogatsi. Tutaj będzie taki troszeczkę reset. Ci, co zarabiają mniej, będą procentowo płacić mniej podatku, a ci, co więcej zarabiają – będą procentowo płacić więcej.

Jak twierdzi wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, Nowy Ład jest już w zasadzie gotowy i zatwierdzony, a jego prezentacja opóźniła się jedynie ze względu na walkę z koronawirusem. Oświadczył, że strategia zostanie przedstawiona w “pierwszym możliwym terminie, zaraz po opanowaniu trzeciej fali pandemii”.

W połowie marca Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało 10 głównych haseł Nowego Ładu, tj.: plan na zdrowie, uczciwa praca – godna płaca, dekada rozwoju, rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, dobry klimat dla firm, czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025 i złota jesień życia.

Źródło: bankier.pl, next.gazeta.pl, pb.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close