PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

Poranne Plotki Biznesowe: Marek Belka mówi, że obrzydliwie dużo zarabia; Nowy Ład będzie opóźniony

Nowy Ład to projekt, o którym fajnie byłoby wiedzieć coś więcej

“Nowy Ład jest nastawiony na wspieranie rodzin”. Jak Jarosław Kaczyński chce przeciwdziałać zapaści demograficznej w Polsce? Tłumaczy Business Insider. Jak Jarosław Kaczyński chce przeciwdziałać zapaści demograficznej w Polsce. Wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wziął udział w wirtualnym spotkaniu Klubów “Gazety Polskiej” na portalu społecznościowym Albicla.com, obiecał, że w programie Nowy Ład znajdą się rozwiązania wspierające rodziny.
https://businessinsider.com.pl/finanse/nowy-lad-jest-nastawiony-na-wspieranie-rodzin-jak-jaroslaw-kaczynski-chce/4g0eq1p
JAKIEŚ 700+ TUŻ PRZED WYBORAMI?

Prezentacja Nowego Ładu PiS odłożona w czasie. Partia wskazuje powód opóźnień. Prezentacja Nowego Ładu – nowego programu PiS – miała nastąpić 20 marca. Tak jednak się nie stało, a termin oddalił się w bliżej nieokreśloną przyszłość. Miał zostać zaprezentowany w marcu, ale został przełożony, według oficjalnych informacji, z powodu sytuacji pandemicznej.
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/nowy-lad-pis-u-kiedy-prezentacja-rzecznik-pis-wskazuje-warunek/vyqv98g
FAKT, PO CO NAM DOBRE PLANY W TRAKCIE PANDEMII

Mateusz Morawiecki przeprasza Polaków! “Decyzje okazały się błędne”. Premier Mateusz Morawiecki wygłosił wielkanocne orędzie do Polaków, w którym przeprosił za kilka istotnych błędów ostatniego roku. Choć jednocześnie namawiał do przestrzegania restrykcji, to przyznał, że zabrakło rządowi dobrej strategii i odpowiedzialności za swoje wybory. Czy za późno na refleksję w tej sprawie?
https://plotkibiznesowe.pl/2021/04/03/mateusz-morawiecki-przeprasza-polakow-decyzje-okazaly-sie-bledne/
WSZYSCY POPEŁNIAMY BŁĘDY

Polacy nie ufają rządowi, stwierdza Obserwator Gospodarczy. Jak wynika z udostępnionych przez OECD statystyk, zaufanie Polaków do rządu, należy do najmniejszych wśród badanych państw. Niżej od nas uplasowały się jedynie 2 państwa. Zaufanie społeczeństwa do rządu w Polsce zdecydowanie spadło w zeszłym roku. Co ciekawe nasz kraj odnotował w stosunku do poprzedniego roku największy spadek w całej stawce. Spadek z 49,8% do 27,3% zdecydowanie wyróżnia się w całym zestawieniu i spowodował spadek Polski z 15 na 35 pozycję.
https://obserwatorgospodarczy.pl/komentarze-i-analizy/1989-polacy-nie-ufaja-rzadowi
JAK DO TEGO DOSZŁO? NIE WIEMY, CHOĆ SIĘ DOMYŚLAMY

I się zaczęło…

Szymon Hołownia zaszczepił się przeciw COVID-19. Prezydent Duda: I dobrze. Wyluzujcie, cytuje Rzeczpospolita. “Zaszczepił się, i dobrze. Chciał jak najszybciej? Nie On jeden. Więcej wyrozumiałości dla ludzkiej słabości” – oświadczył Andrzej Duda, zabierając głos w dyskusji trwającej po tym, jak 44-letni Szymon Hołownia przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Lider Polski 2050 odpowiedział prezydentowi.
https://www.rp.pl/Polityka/210409822-Szymon-Holownia-zaszczepil-sie-przeciw-COVID-19-Prezydent-Duda-I-dobrze-Wyluzujcie.html
ALE SZYMONOWI SIĘ TO NIE SPODOBAŁO

10 mld drzew na pustyni. Arabia Saudyjska ma plan, jak walczyć z emisją CO2, donosi RMF24. W przeciągu najbliższych dekad Arabia Saudyjska planuje zasadzić 10 mld drzew. To element szerszego planu zmniejszenia emisji CO2 i zanieczyszczenia gleby przedstawionego przez saudyjskiego następcę tronu Mohammada ibn Salmana. Rządzący de facto krajem następca tronu zapowiedział, że do 2030 roku 50 proc. energii w Arabii Saudyjskiej będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych.
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-10-mld-drzew-na-pustyni-arabia-saudyjska-ma-plan-jak-walczyc,nId,5134967

„Obrzydliwie dużo zarabiam”. Marek Belka o majątku i byciu „zapracowanym emerytem”, czytamy we Wprost. – Jeśli chodzi o zarobki, to obrzydliwie dużo zarabiam. Ja po prostu żyję dobrym życiem bardzo zapracowanego emeryta – mówił w TOK FM Marek Belka, były premier, a obecny europoseł. Europoseł (Belka trafił do PE z list Koalicji Europejskiej) jest teraz członkiem Komisji Gospodarczej i Monetarnej Parlamentu Europejskiego. Podczas wywiadu w TOK FM w audycji „Świat się chwieje” Belka wyznał, że choć piastował wysokie stanowiska, to dopiero teraz, jako europoseł, zarabia najwięcej w karierze.
https://www.wprost.pl/polityka/10435978/ile-zarabia-marek-belka-i-jaki-ma-majatek-byly-premier-odpowiada-obrzydliwie-duzo-zarabiam.html
CZYLI NIECO PONIŻEJ 100K/MSC

Joe Biden planuje rewolucję w USA. Tłumaczymy, na czym polega największy od czasów lotów kosmicznych plan gospodarczy, informuje 300Gospodarka. „Prezydentura Joe Bidena to pewnego rodzaju zwrot w kwestii podejścia amerykańskiej administracji rządowej do polityki podatkowej, świadczeń społecznych i usług publicznych. Biden w tych obszarach będzie chciał podążać w kierunku mniej liberalnego modelu europejskiego” – powiedział 300Gospodarce dr Jakub Sawulski, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej i kierownik zespołu makroekonomii w Polskim Instytucie Ekonomicznym,  publicznym think tanku.
https://300gospodarka.pl/analizy/biden-inwestycje-infrastruktura-usa

Trwa szukanie winnych

29-letnia kobieta oskarżona o zablokowanie Kanału Sueskiego. Szukają kozła ofiarnego? Zablokowanie Kanału Sueskiego kosztowało miliardy dolarów strat dla wielu firm rozsianych na całym świecie. Dodatkowo Egipt, który dorocznie zarabia 15 mln dolarów dziennie, musiał liczyć się ogromnym problemem. Z tego powodu szybko zaczęto szukać kozła ofiarnego, który odpowie za ten incydent. Szybko sobie z tym poradzono, bo oskarżono pewną kobietę. Problem tylko w tym, że była oddalona o kilkaset kilometrów od miejsca zdarzenia.
https://plotkibiznesowe.pl/2021/04/04/29-letnia-kobieta-oskarzona-o-zablokowanie-kanalu-sueskiego-szukaja-kozla-ofiarnego/

Cegielski ruszy z produkcją wagonów nowej generacji, piszą Filary Biznesu. Lżejsze i bardziej ładowne od obecnie dostępnych na rynku mają być wagony produkowane przez H.Cegielski-Poznań. Spółka poinformowała, że wraz z partnerami opracowała propozycję nowej generacji wagonów do transportu sypkich materiałów. Wagony opracowane we współpracy z H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych (FPS) oraz szwedzkim Kiruna Wagon mają być w całości produkowane w H.Cegielski-Poznań (HCP).
https://filarybiznesu.pl/cegielski-ruszy-z-produkcja-wagonow-nowej-generacji/a9468
ELEGANCKO

Koronawirus. Stan wyjątkowy w Czechach skończy się po pół roku, przekazuje Rzeczpospolita. Wprowadzony w Czechach w związku z koronawirusem SARS-CoV-2 stan wyjątkowy potrwa do 11 kwietnia i nie będzie przedłużany. Stan wyjątkowy w Czechach wprowadzono w październiku. Okres obowiązywania regulacji kilkakrotnie przedłużano, ostatni raz w marcu.
https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/210409824-Koronawirus-Stan-wyjatkowy-w-Czechach-skonczy-sie-po-pol-roku.html

Wodorowa Toyota Mirai już w przedsprzedaży. Znamy cenę, pisze 300Gospodarka. Toyota rozpoczyna przedsprzedaż wodorowego sedana Mirai – pojazdu o bezemisyjnym napędzie, który dodatkowo oczyszcza powietrze podczas jazdy. Ceny Toyoty Mirai zaczynają się od 299 900 zł. Nowa Toyota Mirai to duży sedan klasy premium z napędem elektrycznym wykorzystującym wodorowe ogniwa paliwowe. Auto jest nie tylko bezemisyjne, ale także oczyszcza powietrze podczas jazdy.
https://300gospodarka.pl/news/wodorowa-toyota-mirai-cena
TO JEST TEMAT, KTÓRY TRZEBA BĘDZIE ŚLEDZIĆ

Marek Zdanowicz prezesem Dalkia Polska Solutions, informuje PulsHR. Wchodząca w skład grupy Dalkia Polska spółka Dalkia Polska Solutions ma nowego prezesa. Stanowisko to objął Marek Zdanowicz.
https://www.pulshr.pl/zmiany-kadrowe/marek-zdanowicz-prezesem-dalkia-polska-solutions,80602.html

Mamy nadzieję, że macie udane święta. Pogoda mocno średnia, ale może chociaż odpoczniecie nieco od codziennych spraw.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close