Bez kategorii

Seksizm na komisji rolnictwa? Posłanka PiS: Skandaliczne i niedopuszczalne

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas wymiany zdań na komisji rolnictwa w Senacie. Władysław Serafin, czyli były poseł PSL i prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych miał bardzo niestosownie odzywać się do posłanki PiS Anny Gembickiej. Kobieta jest zniesmaczona całą sytuacją i twierdzi, że zachowanie było to skandaliczne.

Władysław Serafin ma za sobą wiele afer, zarówno związany z korupcją, nepotyzmem i niegospodarnością. Za swoje czyny trafił nawet do aresztu na 3 miesiące i został wyrzucony z PSL. Niemniej jednak wciąż jego kariera wśród rolników ma się nadzwyczaj dobrze, o czym świadczą jego częste wizyty m.in. w Senacie. Mimo oskarżeń o wielomilionowe wyłudzania kredytów ze SKOK Wołomin sam nie przyznał się do zarzucanych czynów.

Pomimo tak ciężkich oskarżeń, “były” polityk bierze udział na posiedzeniach Komisji Rolnictwa w Senacie. Nie ukrywa przy tym swoich aspiracji. Niestety, jak wskazała 29-letnia Anna Gembicka, która od 2020 pracuje jako sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Serafin zachowuje się wobec niej niedopuszczalnie i pozwala sobie na seksistowskie komentarze.

Posłanka PiS na swoim Twitterze napisała, że:

Seksizm w życiu publicznym cały czas jest problemem. Mówienie o kobiecie per „ta panienka” na posiedzeniu Kom. Rolnictwa w Senacie jest skandaliczne i niedopuszczalne.

Jakub Kulesza zagłosował z PiS za Lidią Staroń, bo “ma to w d*pie”

Do komentarza odniósł się Marek Miśko, czyli dyrektor generalny Związku Polski Przemysł Futrzarski:

Inni internauci zwrócili uwagę, że komentarze Władysława Serafina “nie mają zabarwienia seksistowskiego”. Mają jednak za zadanie zniwelować kompetencje posłanki PiS:

Z naszej strony możemy zapewnić, że w pełni popieramy Annę Gembicką bez względu na poglądy czy przynależność partyjną. Każde zachowanie umniejszające kompetencję drugiej osoby ze względu na płeć, czy dyskredytowanie jest oznaką braku profesjonalizmu i zwykłym brakiem kultury. Ale o tym Władysław Serafin zapewne nawet nie wie, bo kto jak nie on, brakiem elementarnego poszanowania drugiej osoby może się poszczycić.

Źródło: Twitter Anna Gemicka

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close