GastronomiaHandel

Poznańska pizzeria poszukuje pracownika, który zwinął im auto

Poznańska pizzeria poszukuje człowieka podejrzanego o kradzież auta

Na jednym z Facebookowych profili możemy przeczytać, apel kobiety, właścicielki poznańskich pizzerii, która poszukuje mężczyzny podejrzanego o kradzież auta należącego do jej firmy.

Opisywana sytuacja dotyczy jeden z poznańskich pizzerii, gdzie zatrudnił się młody mężczyzna o imieniu Piotr. Choć jak twierdzi autorka facebookowego wpisu, nie ma pewności co do tego, czy to jego prawdziwe imię. Piotr miał swój pierwszy dzień w pracy w niedzielę 20 czerwca. Po odbyciu krótkiego przeszkolenia i podpisaniu kilku dokumentów został wysłany w pierwszy kurs, by dostarczyć zamówienia.

Jak możemy dowiedzieć się ze wspomnianego wpisu, z kursu nie wrócił, a słuch po nim zaginął, podobnie jak po aucie, którym jechał. Pech chciał, że auto było nowe we flocie i nie było oklejone w firmowe szyldy. Ponadto były już pracownik, którego zatrudniła pizzeria, przywłaszczył sobie terminal i gotówkę.

Autorka wpisu liczy, że uda jej się znaleźć potencjalnego złodzieja. Opublikowała nawet jego wizerunek oraz dane samochodu, który skradziono. Wedle jej informacji, jest to biały Volkswagen UP!  z 2017 roku o numerach rejestracyjnych PO 6TT30.

‼️
Dzień dobry!
Pilnie poszukuję Pana a raczej złodzieja, który miał zostać pracownikiem naszej firmy Pizzeria Na…

Opublikowany przez Atę Shrew Poniedziałek, 21 czerwca 2021

 

Co ciekawe kiedyś podobny apel wystosowała inna poznańska pizzeria, która ogłosiła, że skradziono jej auto. Jak się potem okazało, była to akcja marketingowa. W tym wypadku sprawa wydaje się być jednak poważniejsza.

Kobieta podała w swoim facebookowym wpisie, że wierzy w magię Internetu i w to, że uda się namierzyć poszukiwanego człowiek.

Kradzież auta, którego właścicielem była pizzeria. Co może grozić mężczyźnie?

Jak wynika z artykułu nr 284 kodeksu karnego:

§ 2. Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

AKTUALIZACJA

Auto zostało znalezione. Sprawca porzucił je po kradzieży. Niestety do tej pory nie udało się uchwycić osoby za to odpowiedzialnej. Sprawą zajmuje się policja.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close