MediaPaństwoPolitykaPolskaZdrowie i medycyna

WOŚP znowu z rekordem! Jurek Owsiak podał ile zebrano!

WOŚP znowu z rekordem!

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała na rzecz zakupu sprzętu medycznego dla laryngologii, otolaryngologi i diagnostyki głowy. WOŚP można było wesprzeć zarówno wrzucając pieniądze do tradycyjnych puszek kilkudziesięciu tysięcy wolontariuszy, ale również za pomocą ponad 20 innych form zbiórki.

Ostatni rekord zbiórki WOŚP ustanowiła rok temu. Zebrano wtedy ponad 186 milionów złotych. Jerzy Owsiak poinformował dziś, że w tym roku udało się zebrać o wiele więcej. Podczas 29. Finału WOŚP zebrano łącznie 210 milionów 813 tysięcy 830 złotych i 10 groszy. Poprzedni rekord przebito o ponad 24 miliony złotych.

Fundacja WOŚP to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy. Jak dotąd Fundacja zebrała ponad 1,5 mld zł i kupiła ponad 65 tys. urządzeń medycznych.

W swoim wystąpieniu Jurek Owsiak skierował swoje słowa do telewizji publicznej.

Od pięciu lat dyskryminuje nas w sposób niebywały, ale także mówi o nas niestworzone rzeczy. Odpuszczam to, zostawiam, ale niech wam będzie wstyd, co o nas mówiliście. To boli człowieka, jeżeli w tej telewizji stworzył tak piękną rzecz i ta telewizja opowiada rzeczy tak kłamliwe. Nie wiadomo, po co. Mogliśmy robić to razem, wspólnie, bo to wspólne dzieło wszystkich Polaków.

– oznajmił.

Dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów informuje o nagminnej promocji kandydatki PiS

“Przygody” z TVP

I faktycznie, działania TVP wobec WOŚP wydają się co najmniej dziwne. Przypomnijmy, że w lutym po 20 latach pracy TVP zwolniło prezenterkę pogody Patrycję Kasperczak. Powodem zwolnienia miało być… serduszko WOŚP, które Kasperczak miała przyklejone podczas transmisji prognozy pogody. Według GW kłopoty mają mieć również reporter Marcin Wróblewski oraz wydawczyni Barbara Kożeniewska, podczas relacji z finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy… “nie powiązali Finału WOŚP z aborcją”.

To nie pierwszy raz kiedy TVP ma problem z WOŚP. W 2017 roku serduszko Orkiestry wymazano z kurtki posła Platformy Obywatelskiej, a tematowi zbiórki poświęcono zaledwie 14 sekund. Jacek Kurski oskarżał wtedy o zniknięcie serduszka… Belzebuba.

Z kolei w grudniu zeszłego roku Wiadomości TVP znowu ocenzurowały logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w materiale o spędzaniu świąt Bożego Narodzenia w Stanach Zjednoczonych. Dziennikarz TVP rozmawiał z właścicielką sklepu z polskimi produktami, która miała na bluzce widoczne serce z napisem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na niektórych ujęciach na logo Orkiestry nieudolnie nałożony został filtr rozmywający obraz.

Szef Wiadomości TVP Jarosław Olechowski stwierdził, że zwracanie uwagi na cenzurowanie logo WOŚP przez Telewizję Polską jest… “szczuciem” w święta.

Przecież widać, że nie chodziło o „wyblurowanie serduszka WOŚP”, bo jest ono doskonale widoczne na nagraniu. Naprawdę trzeba szczuć nawet w Święta Bożego Narodzenia?!

– napisał Jarosław Olechowski na Twitterze.

Źródło: Onet

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close