HandelInwestycjeMarketingOchrona środowiskaŚwiatTechnologie

Lego planuje sprzedawać klocki z butelek z recyklingu

Lego idzie w ekologię, ale tylko tak trochę

Lego zamierza w ciągu dwóch lat umieścić na półkach klocki wykonane z przetworzonych butelek po napojach. Firma produkuje około 3500 różnych cegieł i kształtów, ale stoi przed wyzwaniem stworzenia zrównoważonego produktu, który może przetrwać lata, a nawet dziesięciolecia. Celem jest znalezienie produktu wystarczająco dobrego materiału, aby ludzie nie zauważyli różnicy. Tim Brooks, wiceprezes Lego ds. zrównoważonego rozwoju, powiedział, że te dwa rodzaje klocków powinny pasować do siebie i być wymienne, jak każdy produkt firmy.

Oczyszczenie go [plastiku z butelek – przyp. red.] i przekształcenie go w zamek Hogwart to wyzwanie. Super zabawne wyzwanie.

– powiedział, odnosząc się do gadżetów z Harry’ego Pottera.

Powiedział, że początkowo Lego użyje butelki z napojami bezalkoholowymi z USA, aby produkować nowe plastikowe części zabawek. Plastik odzyskany z oceanów nie byłby odpowiedni, ponieważ jest zwykle zbyt zdegradowany. Kolejnym etapem będzie dodanie kolorów do prototypowych klocków Lego i przetestowanie ich z dziećmi i dorosłymi fanami.

Libby Peake, szefowa działu polityki zasobów w thinktank, Green Alliance powiedziała, że ​​plan recyklingu plastiku przez Lego jest „z pewnością lepszy od używania pierwotnego plastiku”, ale „ma nadzieję, że podaż jednorazowych plastikowych butelek spadnie w przyszłości, ponieważ ludzie będą chcieli je ponownie użyć”.

Wiele firm wytwarza produkty z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, ponieważ zrównoważony rozwój staje się ważniejszy dla klientów. Lego przekazało, że wielu klientów, zarówno dzieci, jak i dorosłych, prosiło o bardziej zrównoważony rozwój przy zakupie produktów i kontaktowało się w tej sprawie z firmą.

Coca-Cola rezygnuje z plastikowej folii w wielopakach puszek

Przede wszystkim: trwałość

Camilla Zerr, aktywistka organizacji Friends of the Earth ds. tworzyw sztucznych, powiedziała, że ​​„to naprawdę ważne, aby recykling nie był okrzyknięty domyślnym rozwiązaniem kryzysu związanego z tworzywami sztucznymi”.

Producenci muszą dopilnować, aby zabawki były tak skonstruowane, aby wytrzymały wiele lat użytkowania, aby mogły być przekazywane i ponownie wykorzystywane z pokolenia na pokolenie.

– dodała.

Zazwyczaj Lego jest wystarczająco trwałe, aby przetrwać dwa do trzech pokoleń ludzi bawiących się nim, i to jest to, do czego dąży firma dzięki swoim klockom PET. Użycie PET pozwoli również firmie na wykonanie różnych kształtów klocków Lego. Próbując uczynić swoje produkty bardziej zrównoważonymi, firma postanowiła kontynuować ich trwałość, a nie biodegradowalność, i liczy na to, że ludzie będą oszczędzać klocki, a nie je wyrzucać.

W 2018 r. Lego postawiło sobie za cel, aby do 2030 r. wszystkie swoje podstawowe produkty były wykonane ze zrównoważonych materiałów. W ramach tych wysiłków firma opracowała prototypowe klocki wykonane z butelek z politereftalanu etylenu (PET) z dodanymi kilkoma innymi chemikaliami. Obecnie firma produkuje wiele swoich cegieł przy użyciu akrylonitrylo-butadieno-styrenu (ABS), dziewiczego tworzywa sztucznego wytwarzanego z ropy naftowej. Firma emituje około 1,2 miliona ton węgla rocznie, z czego około jedna trzecia pochodzi z produkcji swoich materiałów.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close