Business lifestyleHandelInwestycjeMediaPaństwoPrawoŚwiatTechnologie

Byli pracownicy Netflix oskarżeni za wykorzystywanie poufnych informacji

Byli pracownicy Netflix oskarżeni

Strażnik Wall Street oskarżył trzech byłych inżynierów oprogramowania Netflix za rzekomy pierścień handlowy z wykorzystaniem informacji poufnych, który zarobił 3 miliony dolarów. Byli członkowie personelu i dwaj bliscy współpracownicy zostali wymienieni w dokumentach sądowych.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała, że ​​w programie wykorzystano poufne dane dotyczące wzrostu liczby subskrybentów Netflix. Informacje zostały rzekomo wykorzystane do handlu akcjami strumieniowego giganta przed jego raportami o zarobkach.

SEC twierdziła, że ​​Sung Mo Jun, były inżynier oprogramowania w Netflix, był w centrum długotrwałego programu nielegalnego handlu akcjami z wykorzystaniem informacji poufnych na temat wzrostu liczby subskrybentów firmy. Zgodnie ze skargą, pracując dla firmy w 2016 i 2017 r., wielokrotnie przekazywał niepubliczne informacje swojemu bratu i bliskiemu przyjacielowi, którzy wykorzystywali je do handlu przed wieloma ogłoszeniami o zarobkach Netflixa. SEC twierdziła również, że po tym, jak Sung Mo Jun opuścił firmę, uzyskał poufne informacje dotyczące wzrostu liczby abonentów od dwóch innych osób z wewnątrz firmy.

Zarzucamy, że pracownik Netflix i jego bliscy współpracownicy zaangażowali się w długotrwały, wielomilionowy program, aby czerpać zyski z cennych, sprzeniewierzonych informacji firmy.

– powiedziała Erin Schneider, dyrektor regionalnego biura SEC w San Francisco.

Radni PiS nie uchylili uchwały anty-LGBT! Małopolska straci miliardy z funduszy unijnych!

Czym jest handel poufny?

SEC stwierdziła, że ​​odkryła domniemany schemat za pomocą narzędzi do analizy danych, aby znaleźć podejrzanie udane wzorce handlu. W tym samym czasie Prokuratura Okręgu Zachodniego Waszyngtonu wniosła sprawę karną przeciwko czterem oskarżonym byłym pracownikom Netflix, która może skutkować karą więzienia.

Handel poufny to kupowanie i sprzedawanie akcji spółki notowanej na giełdzie lub innych papierów wartościowych, takich jak obligacje lub opcje na akcje, w oparciu o informacje niedostępne publicznie. W wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, wykorzystywanie informacji poufnych jest nielegalne, ponieważ jest postrzegane jako dające nieuczciwą przewagę osobom mającym dostęp do informacji.

Chociaż przepisy i kary różnią się na całym świecie, w wielu jurysdykcjach osoba, która jest świadoma informacji niepublicznych i handlu na tej podstawie, może podlegać sankcjom nałożonym przez organy nadzoru rynków finansowych, a także może jej grozić postępowanie karne. Definicja osoby poufnej często może być szeroka i może obejmować nie tylko osoby mające bezpośredni dostęp do informacji poufnych, ale także osoby, którym je udostępniają i które podejmują decyzje handlowe na podstawie tych informacji.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close