Zdrowie i medycyna

Antyszczepionkowy pastor zachorował na COVID. Dziś promuje szczepienia

Pastor Danny Reeves od dawna sprzeciwiał się wymogom sanitarnym oraz szczepieniom przeciwko COVID-19. Jak sam stwierdził, wolał zachorować, niż przyjąć preparat. Niestety kosztem tego było jego zdrowie, które do dzisiaj szwankuje. Sam pastor propaguje szczepienia, gdzie tylko może, ponieważ jak twierdzi “dostał nauczkę”.

Pastor z Teksasu nie chciał się zaszczepić przeciwko COVID-19. Po chorobie zmienił zdanie

Jak informuje portal NPR.org pastor Danny Reeves z Teksasu ciężko zachorował na COVID-19 ponad miesiąc temu. Wówczas walczył o życie na oddziale intensywnej terapii w Baylor University Medical Center w Dallas. Jak sam stwierdził, mimo dostępności szczepionek, wolał uniknąć zaszczepienia za wszelką cenę.

Szczepionka na COVID-19 Pfizer już nie jest “eksperymentem medycznym”

Pastor przekazał w rozmowie z lokalnymi dziennikarzami, że:

Byłem fałszywie i błędnie zbyt pewny siebie. Niestety, takie było moje nastawienie: Myślałem, że jeśli ją dostanę, to będzie to tylko nic nieznaczący problem. I w tym byłem w bardzo wielkim błędzie.

Stwierdził również, że:

Niestety, takie właśnie miałem nastawienie: Gdybym się zaraził, pomyślałbym, że to nic takiego. I głęboko, głęboko się w tym myliłem.

Reeves wyznał, że był w bardzo złym stanie, a momentem, który szczególnie zapadł mu w pamięć, była rozmowa z lekarzem. Wówczas specjalista powiedział mu, że istnieje duże ryzyko, że może umrzeć.

Nowy Jork: Restauracje tylko dla zaszczepionych na COVID

Coraz więcej antyszczepionkowców trafia do szpitali

Duchowny przekazał również, że:

Będę przekazywał lekcje, których się nauczyłem. … I na pewno będę mówił wprost do naszych ludzi o tym, kim możemy i powinniśmy być jako lud Boży i co to naprawdę znaczy kochać bliźniego.

Obecnie w Teksasie są gwałtowne wzrosty zachorowań. W pełni zaszczepionych jest 47% uprawnionych obywateli.

Źródło: New York Times
Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close