Państwo

Majątek Antoniego Macierewicza. Sprawdź, ile pieniędzy zgromadził były szef MON!

Mimo wielu lat spędzonych w parlamencie, nowo wybrany marszałek senior nie zgromadził dużych oszczędności.

Za nami pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji. Otworzył je Antoni Macierewicz, mianowany przez Prezydenta Andrzeja Dudę na marszałka seniora.

Doświadczony poseł

Macierewicz był posłem I, III, IV, VI oraz VII kadencji. W minionych latach piastował także stanowisko ministra spraw wewnętrznych oraz ministra obrony narodowej.

Żona zaoszczędziła więcej

W świetle prawa, każdy poseł zobowiązany jest przedstawić oświadczenie majątkowe. Ze złożonego przez Antoniego Macierewicza, we wrześniu 2019 r., oświadczenia wynika, że przez lata politycznej kariery odłożył on niespełna 10 tysięcy złotych w gotówce. Dokładne kwoty to 7258 złotych i 288 euro. Część swoich pieniędzy zainwestował w fundusze inwestycyjne (25 tysięcy 966 złote) oraz lokatę (70 tysięcy 778 złotych). Były szef MON wpisał do oświadczenia także polisę o wartości 52 tysięcy 977 złotych.  O wiele większym majątkiem dysponuje żona Macierewicza. Według oficjalnych informacji, opiewa on na kwotę 263 tysięcy złotych.

Małe mieszkanie i drewniany dom

Jak wynika z oświadczenia majątkowego Antoniego Macierewicza, nie posiada on własnego mieszkania. Mieszka z żoną w mieszkaniu o powierzchni 55 metrów kwadratowych. Żona Macierewicza posiada też działkę, na której stoi drewniany dom. Jego wartość szacowana jest na 80-100 tysięcy złotych.

Jako swój majątek, Antoni Macierewicz wskazał również samochód osobowy z 2008 roku. W pozostałych pozycjach zawartych w oświadczeniu majątkowym, Macierewicz wpisał: “nie posiadam”, “nie prowadzę”, “nie zarządzam”.

Źródło: Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close