GospodarkaNieruchomościPolskaŚwiatTransportZdrowie i medycyna

Koronawirus uderza również w Airbnb

Znana platforma oferująca noclegi zawiesza wszystkie oferty w Pekinie. To skutek rozprzestrzenia się koronawirusa w Chinach.

Od 7 do 29 lutego 2020 roku w związku z wybuchem epidemii koronawirusa w Wuhan platforma Airbnb zawiesiła wszystkie oferty noclegowe w Pekinie – informuje CNN.

Zwrócimy koszty gościom, którzy anulowali rezerwacje. Będziemy nadal pilnie pracować nad tworzeniem programów wspierających naszą społeczność gospodarzy – podkreślił Airbnb w komunikacie cytowanym przez CNN.

Do Chin nie latają samoloty. Z powodu epidemii PLL LOT zawiesza rejsy do Chin do 29 lutego. Podobne działania podjęli i inni przewoźnicy, między innymi British Airways, Fiński Finnair, KLM filipińskie linie lotnicze: Philippine Airlines i Cebu Pacific, amerykańscy przewoźnicy jak American Airlines, Delta Air Lines, United Airlines.

W wielu miastach Chin zamknięte są galerie handlowe, muzea i hale produkcyjne. Firmy przedłużyły pracownikom wolne z okazji święta Nowego Roku. Cały chiński przemysł zaangażował się w produkcję ochronnych masek. Te są wykupowane na pniu przez mieszkańców i przyjezdnych.

Nowy koronawirus pojawił się pod koniec ubiegłego roku w chińskiej prowincji Hubei, a konkretnie w mieście Wuhan. Wywołał epidemię zapalenia płuc. Liczba zgonów na skutek zarażenia koronawirusem wzrosła do ponad 900.

Źródło: CNN/money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close