BudownictwoPolskaRynek pracyTechnologieTransport

Amazon poszukuje pracowników do nowego centrum logistyki

W kwietniu firma Amazon uruchomi w Gliwicach ósme polskie Centrum Logistyki E-Commerce – największe pod względem powierzchni i liczby wykorzystywanych robotów magazynowych. Firma chce zatrudnić ponad tysiąc osób.

Rusza największa fala rekrutacji, w ramach której zatrudnimy setki osób. W sumie będzie ich tysiąc.” – powiedziała podczas środowej konferencji prasowej w Gliwicach Magdalena Węglewska, odpowiedzialna za komunikację w firmie Amazon w Europie Środkowo-Wschodniej.

Gliwickie centrum, o powierzchni 210 tysięcy metrów kwadratowych, jest już prawie gotowe, trwają obecnie prace wykończeniowe. Rozpoczęcie działalności operacyjnej zaplanowano na kwiecień, a oficjalne otwarcie – na koniec maja. Niewykluczone, że po pierwszym, rozruchowym, roku, centrum zwiększy zatrudnienie – w zależności od potrzeb rynku.

Jak poinformowała w środę odpowiedzialna za rekrutację pracowników do gliwickiego centrum Marcelina Bednarczyk, proces rekrutacji jest na początkowym etapie. Poszukiwani są zarówno pracownicy na stanowiska kierownicze i specjalistyczne, jak i podstawowe, czyli związane z obsługą magazynów.

Centrum logistyczne w Gliwicach to kolejna inwestycja Amazona. Po otwarciu na początku listopada ubiegłego roku roku podobnych, choć mniejszych, obiektów w Okmianach koło Bolesławca i w Pawlikowicach nieopodal Łodzi. Jest to również kolejny projekt tego inwestora w województwie śląskim. Amazon ma już dwa obiekty w Sosnowcu. Jeden specjalizujący się w nadrukach na koszulki i etui na telefony, drugi realizujący zamówienia na odzież i obuwie.

Deweloperem inwestycji jest firma Panattoni Europe. Budynek będzie wyposażony we wprowadzoną ponad cztery lata temu technologię Amazon Robotics. Pomaga ona składować produkty na półkach i kompletować zamówienia. Na gliwicki system złoży się ponad 3,9 tysiąca robotów transportowych.

Pracownicy nowego centrum będą odpowiedzialni za realizację zamówień klientów na produkty o małej i średniej wielkości – między innymi książki, elektronikę i przedmioty codziennego użytku.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close