GospodarkaPaństwo

Andrzej Duda szczerze: Wydaje się, że od strony gospodarczej sytuacja nie wygląda źle

Prezydent Andrzej Duda otworzył w środę spotkanie Rady Przedsiębiorczości poświęcone epidemii koronawirusa i jej wpływowi na gospodarkę.

W środę w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Rady Przedsiębiorczości, w czasie którego pochylono się nad problemami trapiącymi polską gospodarkę w dobie epidemii koronawirusa.

Zdaniem prezydenta Andrzeja Dudy “wydaje się, że od strony gospodarczej sytuacja nie wygląda źle”. Pomimo pewnych potknięć ze strony władz państwowych “na tle innych krajów poradziliśmy sobie”.

Jak przyznaje głowa państwa:

Problemów jest bardzo wiele, bo i skala problemu, jakim jest pandemia koronawirusa i jej wpływ na gospodarkę jest gigantyczna i jest to olbrzymie wyzwanie.

Andrzej Duda zauważa trudności spotykające polskich przedsiębiorców, dlatego chciałby pracować nad rozwiązaniami, które pomogą im przetrwać ten trudny okres:

Ale cały czas musimy szukać nowych rozwiązań, dobrych rozwiązań, a dziś największym wyzwaniem jest znalezienie takich, które pomogą przetrwać polskim firmom i przedsiębiorcom, a następnie najszybciej jak to będzie możliwe wrócić z powrotem na drogę jak najbardziej dynamicznego rozwoju.

Dialog z przedsiębiorcami

W dyskusji brali udział szefowie dziewięciu największych organizacji biznesowych, skupionych w Radzie Przedsiębiorczości. Po zakończeniu rozmów zgodnie przyznali, że mają nadzieje co do dalszej współpracy.

Dla przykładu Rafał Baniak, wiceprezydent Pracodawców RP, wypowiedział się następująco:

To było ważne i potrzebne spotkanie. Prezydent dał do zrozumienia, że zgadza się być patronem relacji między środowiskami przedsiębiorców a rządem. Zapewnił, że będzie do naszej dyspozycji. Ufamy, że tak się stanie.

Źródło: bankier.pl, pb.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close