PaństwoPolitykaPolskaTransport

Andrzej Duda podpisał ustawę…na peronie

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o transporcie kolejowym, która wprowadza Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej Plus. Nowela ma też przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu.

Prezydent podpisał ustawę na peronie dworca kolejowego w miejscowości Końskie w województwie świętokrzyskim.

Jest program Kolej Plus i jest ustawa, która ten program dzięki której ten program kolej plus to będzie mógł być wdrażany. Rusza program Kolej Plus, także tutaj Końskich – powiedział Prezydent Duda

Cieszę się, że jesteśmy w województwie świętokrzyskim i właśnie tutaj czynimy pierwsze kroki aby wykluczenie komunikacyjne tego miasta wymazać raz na zawsze z mapy rysując na powrót linię kolejową” – dodał Prezydent

Prezydent zapowiedział, że wartość programu Kolej Plus do roku 2028 wyniesie 6,5 miliarda złotych.

“Mam nadzieję, że wiele miast dzięki temu odzyska swoje możliwości, a przede wszystkim wielu ludzi odzyska swoje możliwości komunikacyjne. Co najmniej 20 miast średniej wielkości, powyżej 10 tysięcy mieszkańców otrzyma połączenia kolejowe, których do tej pory nie miało. Jest to mam nadzieje kierunek (…) w którym mam nadzieję, że nadal będziemy podążali” – stwierdził Prezydent.

Dzięki nowym przepisom w początkowym etapie połączenia kolejowe wrócą do 20 miejscowości. Między innymi do Jastrzębia-Zdroju, Sokołowa Podlaskiego czy Włodawy.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close