NaukaPaństwoPolitykaPolskaZdrowie i medycyna

Szkoły zamknięte do końca roku szkolnego

“W wydanym rozporządzeniu przedłużymy zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego” – poinformował wiceminister edukacji narodowej.

Zgodnie z przekazanymi przez Mateusza Morawieckiego informacjami, od 25 maja w klasach 1-3 szkół podstawowych uruchomione zostaną zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne.

Jak jednak zapewnił szef rządu, to rodzice decydować będą o tym, czy posłać dziecko do szkoły – a jeśli się na to nie zdecydują, będą nadal otrzymywać zasiłek opiekuńczy.

Utrzymujemy możliwość otrzymania od państwa zasiłku opiekuńczego – taką, jaka jest do tej pory: (…) dla tych z państwa, którzy się tego (posłania dziecka do szkoły) obawiają lub wolą, żeby pociechy pozostały w domu, jest dowolność. Ale też prosimy samorządowców, dyrekcje szkół, żeby w podobnym cyklu, jak to się działo w przedszkolach, uruchomili taką możliwość (posłania dziecka do szkoły) dla tych osób, które muszą wrócić do pracy – mówił premier.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podkreślił natomiast, że “oprócz opieki nad tymi dziećmi nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego zaoferują także jakąś formę zajęć dydaktycznych”.

Zgodnie z obecnie obowiązującym rozporządzeniem MEN, szkoły pozostają zamknięte do 24 maja, a zajęcia odbywają się w systemie zdalnym.

Matury odbędą się od 8 do 29 czerwca i będą to wyłącznie egzaminy pisemne. Z kolei trzydniowy egzamin ósmoklasisty rozpocznie się 16 czerwca.

Źródło: RMF24

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close