Biznesowi celebryciKultura i sztukaPrawoŚwiat

Alec Baldwin zastrzelił operatorkę na planie. Zranił też reżysera

Do tragedii doszło na planie westernu “Rust”, kiedy to Alec Baldwin przez przypadek zastrzelił 42-letnią operatorkę Halynę Hutchins. Aktor postrzelił również reżysera Joela Souzę, który obecnie przebywa w szpitalu w Santa Fe. Do tragicznego incydentu doszło na planie filmowym w Bonanza Creek Ranch w stanie Nowy Meksyk.

Alec Baldwin zastrzelił Halynę Hutchins na planie “Rust”

Alec Baldwin wystrzelił w kierunku kobiety i reżysera z rewolweru, który miał być rekwizytem ze pociskami ślepymi. Niestety w wyniku tragicznej pomyłki, Halyna Hutchins, która była operatorką filmową i szefową zdjęć na planie filmu “Rust“, zmarła w drodze do szpitala w wyniku odniesionych ran.

Zobacz również: USA. Kłótnia o maseczkę w sklepie zakończyła się strzelaniną. Nie żyje ekspedientka

Alec Baldwin przesłuchiwany przez policję

Nie jest jednak jasne, jak mogło dojść do fatalnego w skutkach zdarzenia. Policja w tej sprawie już rozpoczęła śledztwo, a funkcjonariusze obecnie sprawdzają, jak mogło dojść do podmiany amunicji. Nie wiadomo zatem, czy do podmiany doszło celowo, czy wręcz przeciwnie.

Jak wynika z informacji z amerykańskich mediów, Alec Baldwin został już przesłuchany. W czasie rozmowy z funkcjonariuszami nie mógł powstrzymać łez. Plan zdjęciowy został wstrzymany oraz nie przedstawiono jeszcze nikomu zarzutów. Międzynarodowa Gildia Autorów Zdjęć Filmowych wystosowała oświadczenie, iż popierają pełne śledztwo w tej sprawie i będą wspierać służby w każdym momencie.

Według pierwszych informacji podanych przez portal Deadline jeden z pracowników z ekipy filmowej odbezpieczył broń podczas próby. Mężczyzna nie wiedział, że są w niej umieszczone prawdziwe pociski.

Zobacz również: 1% najbogatszych Amerykanów ma więcej majątku niż klasa średnia w USA

Warto przypomnieć, iż nie jest to pierwsza podobna sytuacja na planie filmowym. W wyniku podobnej pomyłki zmarł m.in. Brandon Lee oraz Jon Erik Hexum podczas kręcenia serialu “Niebezpieczne ujęcia”.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close