BankowośćPolskaŚwiatTechnologie

Rachunek od Facebooka? Uważaj to oszustwo!

Przestępcy tym razem podszywają się pod Facebooka. Wysyłają e-maile z fałszywym rachunkiem za reklamy. W treści wiadomości znajdziemy link, który kieruje do domeny instalującej złośliwe oprogramowanie.

Obserwujemy atak na smartfony z Androidem, w którym przestępcy podszywają się pod Facebooka. Ofiary zwabiane są przez e-mail zawierający rzekomy rachunek za reklamy w tym portalu. Klikając na potwierdzenie jesteśmy przenoszeni do prawdziwej strony Facebooka, natomiast anulowanie zamówienia kieruje nas na stronę przestępców z malware Cerberus – ostrzega CERT.

Cyberprzestępcy po zainstalowaniu na naszym urządzeniu złośliwego oprogramowania mają pełny dostęp do urządzenia między innymi wiadomości SMS, kontaktów, spisu wykonywanych połączeń telefonicznych, oraz danych kart płatniczych zapisanych na smartfonie.

Uwaga! Obserwujemy atak na smartfony z Androidem, w którym przestępcy podszywają się pod Facebooka. Ofiary zwabiane są…

Opublikowany przez CERT Polska Czwartek, 25 czerwca 2020

W ciągu ostatnich kilku dni cyberprzestępcy “zdążyli” już podszyć się pod firmę Ikea i wysyłać fałszywe bony na 2,5 tysiąca złotych. Oszuści wysyłali fałszywe SMS-y od Allegro o konieczności ponownej akceptacji regulaminu oraz od InPostu z linkiem do instalacji aplikacji mobilnej. W obu przypadkach pod rzekomymi stronami internetowymi czaiło się złośliwe oprogramowanie.

Źródło: CERT

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close