GospodarkaHandelŚwiat

Jeff Bezos znowu bije rekordy bogactwa. Nawet rozwód i koronawirus mu nie zagrażają

Jeff Bezos bije własne rekordy

Jeff Bezos pobił kolejny – własny – rekord. Jego majątek jest teraz większy, niż był przed pandemią koronawirusa czy przed rozwodem, który kosztował go kilkadziesiąt miliardów dolarów. Obecnie kurs spółki Amazon to ok. 2890 dol., a przez chwilę w czwartek 2 lipca wybił on ponad 2900 dol. Od początku roku 2020 r. akcje firmy podrożały o 56,4%, co oznacza, że od początku roku fortuna Bezosa urosła aż o 57,4 mld dol.

Jeśli tempo wzrostu kursu spółki się utrzyma, Bezos jeszcze w 2020 r. zostanie pierwszym w historii człowiekiem, którego majątek – oficjalnie i nominalnie – wyniesie 200 mld dolarów. Już teraz jednak, z kwotą 172 mld dol., Bezos stał się synonimem bogactwa i załapał się do piątki najbogatszych biznesmenów w historii. Przebił nawet Johna Jacoba Astora, uważanego za pierwszego multimilionera w historii USA. Warto jednak pamiętać, że wartość historyczna nie dotyczy nominalnej kwoty majątku, a stosunku posiadanej fortuny do PKB kraju w danym okresie historycznym.

Oprócz Jeffa Bezosa, na liście najbogatszych ludzi świata jest jeszcze tylko jeden “centimiliarder” (osoba, której majątek to ponad 100 mld. dol.). To Bill Gates, któremu jednak z majątkiem 114 mld dol daleko do Bezosa. Na trzecim miejscu znajduje się prezes luksusowej grupy LVMH Bernard Arnault, z majątkiem wycenianym na 90 mld dol. Arnault jeszcze przed pandemią również był w klubie centimiliarderów, ale kryzys mocno odbił się na kondycji branży dóbr luksusowych.

Warto nadmienić, że według nieoficjalnych informacji, na świecie może być ktoś bogatszy od Bezosa. Mowa tu o prezydencie Rosji Władimirze Putinie, którego fortuna może być warta od 60 nawet do 200 mld dol. Nie da się jednak tego stwierdzić oficjalnie, gdyż majątek Putina jest skrzętnie ukrywany, a oficjalnie nie posiada on zbyt wiele.

Źródło: Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close