HandelMarketingOchrona środowiskaPaństwoPolska

Żubr kupi dla Białowieskiego Parku Narodowego ambulans i drona, bo w sumie może!

Żubr znowu pomaga polskiej przyrodzie

Kompania Piwowarska przeprowadziła w zeszłym roku akcję wspierającą zagrożone gatunki zwierząt. W jej ramach z etykiet piwa Żubr zniknął wizerunek żubra, a jego miejsce zajęły wilk, ryś i sowa. Przeznaczyła też milion złotych na rzecz WWF. Później producent piwa Żubr włączył się do akcji pomocy Biebrzańskiemu Parkowi Narodowemu podczas wiosennego pożaru.

Żubr startuje właśnie z drugą edycją zeszłorocznej akcji i znów zmienia etykiety. Tym razem jednak będzie chronił pięć gatunków: niedźwiedzia, wilka, orła, rysia i sowę i idzie o krok dalej ze swoją akcją pomocową.

Partnerem tegorocznej akcji jest Białowieski Park Narodowy, a w ramach współpracy Fundusz Żubra dla Przyrody, zakupi dla Parku sprzęt o wartości 1 miliona złotych, w tym między innymi leśny ambulans terenowy, dron oraz laboratorium diagnostyczne do lecznicy dla zwierząt.

Celem drugiej edycji akcji jest uświadomienie Polakom, jak poważna i trudna jest sytuacja zagrożonych gatunków. Jak przekonuje mówi dr Michał Krzysiak, dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego:

Ochrona zagrożonych gatunków to zadanie niezwykle odpowiedzialne, ale i trudne. Nie tylko na służbach ochrony przyrody, ale na wszystkich ludziach, spoczywa odpowiedzialność za ich ochronę i ratowanie. My żyjący tu i teraz powinniśmy mądrze chronić przyrodę, tak aby jej walorami mogły się cieszyć także przyszłe pokolenia. Dlatego nam dbającym o zachowanie “pereł” polskiej przyrody zależy na czynnej ochronie gatunków i cieszymy się, że Żubr nas w tym wspomaga.

Fot. Żubr

Źródło: Żubr

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close