GastronomiaHandelOchrona środowiskaPolska

Carrefour do przyszłego roku wycofa się ze sprzedaży żywych karpi

Żywego karpia już nie kupimy

Sieć sklepów Carrefour we współpracy z dostawcami zdecydowała, że do 2021 roku całkowicie wycofa ze sprzedaży żywych karpi. Zobowiązanie powstało w toku konsultacji z hodowcami karpia, w większości niewielkimi gospodarstwami rybackimi współpracującymi z siecią od wielu lat, którzy pozytywnie odnieśli się do realizacji zobowiązania od kolejnego roku.

Pozostały czas pozwoli na niezbędne inwestycje i dostosowanie infrastruktury swoich hodowli do nowych warunków przygotowania, transportu i sprzedaży ryb, co jest szczególnie ważne w procesie transformacji biznesowej ich rodzinnych gospodarstw. Jak mówi Barbara Kowalska, dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju Carrefour Polska:

Ambicją Carrefour jest zostanie liderem transformacji żywieniowej na polskim rynku. Dlatego podejmujemy wiele działań i inicjatyw, które pozwalają nam oferować klientom wysokiej jakości żywność w przystępnych cenach, wytworzoną z poszanowaniem środowiska naturalnego, ochrony bioróżnorodności i dobrostanu zwierząt.

Dwa etapy

Proces wycofywania żywych karpi z oferty będzie podzielony na dwa etapy. W tym roku sieć całkowicie wycofa możliwość kupienia w sklepach karpia żywego. Wszystkie ryby będą sprzedawane wyłącznie po uboju. W przyszłym roku Carrefour nie będzie kupował od swoich dostawców żywych ryb, oferując klientom wyłącznie możliwość zakupu karpia przygotowanego we wszystkich postaciach (cały, patroszony, tusze, dzwonka, filety w sprzedaży tradycyjnej i elementy pakowane).

Carrefour to kolejna duża sieć handlowa, która wycofuje z oferty żywego karpia. Do tej pory taką decyzję podjęły Selgros, Auchan, Tesco Polska. Żywych karpi od lat nie sprzedają Biedronka czy Lidl.

Źródło: WirtualneMedia

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close