EnergetykaPaństwo

Korupcja w PGE! 4 osoby w rękach CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali cztery osoby w związku z podejrzeniami o korupcję przy przetargach organizowanych przez państwową spółkę energetyczną. Według dziennikarzy lokalnego portalu moja-ostroleka.pl zatrzymani to “politycy i biznesmeni blisko związani z PiS”.

Funkcjonariusze gdańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Białymstoku zatrzymali cztery osoby w związku z podejrzeniem wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych. Sprawa ma związek m.in. z przyjmowaniem i wręczaniem korzyści majątkowych w zamian za ujawnianie informacji istotnych z punktu widzenia prowadzonych postępowań przetargowych przez PGE Dystrybucja S.A – brzmi lakoniczny cytat Centralnego Biura Antykorupcyjnego o zatrzymaniach.

Zatrzymani mają usłyszeć zarzuty w białostockiej prokuraturze.

Funkcjonariusze CBA poza zatrzymaniem czterech osób weszli do kilkudziesięciu miejsc w całej Polsce – w tym siedzib spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej PGE Dystrybucja S.A.

Choć CBA nie podało żadnych szczegółów dotyczących zatrzymań, to według ustaleń lokalnego portalu moja-ostroleka.pl, doszło do nich w Ostrołęce. W rękach funkcjonariuszy mieli znaleźć się “politycy i biznesmeni blisko związani z PiS”, którzy “przez lata byli związani z energetyką i elektrownią”.

Źródło: BIPolska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close