PORANNE PLOTKI BIZNESOWE

PORANNE PLOTKI BIZNESOWE: Na dzisiejszej konferencji rząd może ogłosić lockdown

Plotki o nadciągającym lockdownie słychać od dawna. Dziś przekonamy się, na ile były one prawdziwe. W Stanach Zjednoczonych trwa właśnie zliczanie głosów. Póki co ciężko wskazać zdecydowanego faworyta.

Minister zdrowia o możliwych kolejnych obostrzeniach – czytamy w nagłówku Faktu. Rząd idzie drogą środka. Czy będę nowe obostrzenia, zależy nie tylko od dziennej liczby zachorowań, ale także od liczby hospitalizowanych i zgonów. Ważne, czy system jest w stanie przyjmować nadal nowych pacjentów – powiedział w „Gościu Wydarzeń” w Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski. Rząd idzie drogą środka. Czy będę nowe obostrzenia, zależy nie tylko od dziennej liczby zachorowań, ale także od liczby hospitalizowanych i zgonów. Ważne, czy system jest w stanie przyjmować nadal nowych pacjentów – powiedział w „Gościu Wydarzeń” w Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski.
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/kiedy-moze-nastapic-pelny-lockdown-minister-zdrowia-zabral-glos/4stvxsd
DZIŚ WAŻNA KONFERENCJA RZĄDU W TEJ SPRAWIE

Niedzielski o “ukrywaniu łóżek przez dyrektorów”. “Do każdego szpitala będzie kierowany żołnierz” – pisze Gazeta.pl. – Mamy do czynienia często z pewnym niezrozumiałym ukrywaniem tych łóżek, które faktycznie są dostępne, a niekoniecznie dyrektor czy kierujący jednostką chce tego pacjenta przyjmować – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej ws. nowej rządowej strategii walki z koronawirusem. Jak dodał, z tego powodu do każdego szpitala zostanie skierowany żołnierz.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26476139,niedzielski-o-ukrywaniu-lozek-przez-dyrektorow-do-kazdego.html
ACH CI DYREKTORZY SZPITALI

Rząd wydłuża obostrzenia w gastronomii, ale szykują się pewne zmiany. Jak  wynika z naszych źródeł, rząd rozważa jednak możliwość częściowego otwarcia restauracji. Zgodnie informacjami, które uzyskaliśmy na pocztę, rząd zamierza dopuścić do normalnego funkcjonowania lokale, które spełnią określone wytyczne sanitarne i uzyskają certyfikat. Szczegóły tego, jakie to mają być wytyczne nie są na razie znane i są obiektem rozważań rządu i przedstawicieli gastronomii. Być może szczegółów dowiemy się tak jak zwykle, czyli kilka godzin przed ich wprowadzeniem w życie.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/11/03/rzad-wydluza-obostrzenia-w-gastronomii-ale-szykuja-sie-pewne-zmiany/
A TYMCZASEM RZĄD ROZWAŻA LOCKDOWN

Rząd: Siłownie mogą działać, tylko na innych zasadach, pisze Wprost. Jest furtka, z której skorzystała już sieć klubów Zdrofit. I mogą inne siłownie w kraju. Zdrofit otworzył kluby, by prowadzić zorganizowane zajęcia sportowe w podwyższonym reżimie sanitarnym. To jest dozwolone, choć siłownie na początku obostrzeń na to się nie zdecydowały. Ministerstwo korespondencyjnie przyznaje Zdrofitowi rację. Ustawodawca, aby nie ograniczyć zupełnie możliwości przygotowywania się do wydarzeń sportowych, dopuścił działalność basenów, siłowni, klubów i centrów fitness, „które są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych”.
https://biznes.wprost.pl/gospodarka/10385304/rzad-silownie-moga-dzialac-tylko-na-innych-zasadach.html
MOŻE INNE SIŁOWNIE PÓJDĄ TYM ŚLADEM

Lockdown w Polsce. PKP Intercity wycofuje pociągi przez koronawirusa. Zmiany od 6 listopada, donosi Super Express. PKP Intercity wycofuje część pociągów przez konoronawirusaTrwająca epidemia i związane z tym kolejne ograniczenia wprowadzane w sferze publicznej przyczyniają się do mniejszego zapotrzebowania na podróże koleją. Obecnie średni spadek liczby rezerwacji na połączenia PKP Intercity wynosi 63% względem 2019 roku.
https://superbiz.se.pl/wiadomosci/lockdown-w-polsce-pkp-intercity-wycofuje-pociagi-przez-konronawirusa-zmiany-od-6-listopada-aa-Dr8M-MvDc-Nnk4.html
W  NAJBLIŻSZYM CZASIE POPRAWY RACZEJ NIE BĘDZIE

A w Stanach wybory

Wybory w USA. Ile pieniędzy ma Joe Biden, a ile Donald Trump. Porównanie majątków zrobił Fakt. Joe Biden, kandydat Partii Demokratycznej, uchodzi za przedstawiciele klasy średniej i jest synem sprzedawcy samochodów. Ale w trakcie bardzo długiej kariery politycznej (senatorem został już w 1973 roku), zdążył dorobić się pokaźnego majątku. Szacowany jest on na 9 milionów dolarów. 9 milionów dolarów to jednak bardzo mało w porównaniu z majątkiem Donalda Trumpa. Ubiegający się o reelekcję prezydent USA miał ponoć 2,4 miliarda dolarów. Na tyle wycenia majątek Trumpa, kandydata Partii Republikańskiej, magazyn „Forbes”.
https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/wybory-w-usa-joe-biden-i-donald-trump-jakie-maja-majatki/xswt1lt
A KTÓRY Z NICH WYGRA WYBORY? DOWIEMY SIĘ NIEBAWEM

Zamiast wzrostu, będą spadki PKB w Europie, stwierdza Rzeczpospolita. Banki inwestycyjne Goldman Sachs i Morgan Stanley wyraźnie obniżyły przewidywania dotyczące PKB strefy euro oraz Wielkiej Brytanii w IV kwartale. Zdaniem ekspertów Goldman Sachs, realny PKB strefy euro zmaleje w IV kw. o 2,3 proc., podczas gdy poprzednie prognozy mówiły o wzroście w tym okresie o 2,3 proc. Zgodnie z poprzednimi szacunkami PKB Wielkiej Brytanii miał urosnąć o 3,6 proc., jednak Brytyjczyków spadki również nie ominą. Obecna prognoza Goldmana dla Wielkiej Brytanii to spadek PKB w IV kw. o 2,4 proc.
https://www.rp.pl/Dane-gospodarcze/201109822-Zamiast-wzrostu-beda-spadki-PKB-w-Europie.html

Polska Izba Handlu nadal nieugięta w sprawie zakazu handlu. Z niepokojem obserwujemy próby liberalizacji przepisów dot. zakazu handlu w niedziele wykorzystujące trudną sytuację, w której wszyscy się znaleźliśmy – mówi wiceprezes Polskiej Izby Handlu Maciej Ptaszyński. Dodaje, że PIH jest za utrzymaniem regulacji dotyczących handlu w obecnym kształcie. To odpowiedź wiceprezesa PIH na sygnały płynące z rządu. We wtorek wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że będzie rozmawiać z branżą o przyszłości zakazu handlu.
https://plotkibiznesowe.pl/2020/11/03/polska-izba-handlu-nadal-nieugieta-w-sprawie-zakazu-handlu/
BO CZEMU POZWALAĆ PRACOWAĆ TYM, KTÓRZY CHCĄ

Dotacje na zakup ekoautobusów. Rząd dał zielone światło dla zielonego transportu publicznego, informuje Polskie Radio. Od 4 stycznia 2021 r. m.in. samorządy będą mogły wnioskować o dotacje na zakup zeroemisyjnych autobusów w ramach programu “Zielony transport publiczny” realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. – Budżet programu wyniesie 1,3 mld zł i szacujemy, że kwota ta pozwoli na zakup co najmniej 500 autobusów napędzanych prądem lub wodorem, co pozwoli potroić aktualną liczbę tego typu pojazdów w Polsce – poinformował Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska. Na dotacje przewidziano 1,1 mld zł, a na pożyczki 200 mln zł.
https://polskieradio24.pl/42/259/Artykul/2613688,Dotacje-na-zakup-ekoautobusow-Rzad-dal-zielone-swiatlo-dla-zielonego-transportu-publicznego
POLSKA CORAZ BARDZIEJ EKO?

Rabiej traci stanowisko. Jest decyzja Trzaskowskiego, czytamy w DoRzeczy. Podjąłem decyzję o dymisji wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja – poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. To efekt dzisiejszej publikacji TVN. Dziennikarze “Faktów” poinformowali, że wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny za służbę zdrowia wyjechał za granicę. O fakcie tym miał nie wiedzieć sam Rafał Trzaskowski. Z informacji przekazanej przez stołeczny ratusz wynika bowiem, że Rabiej nie dostał urlopu.
https://dorzeczy.pl/kraj/159763/rabiej-traci-stanowisko-jest-decyzja-trzaskowskiego.html
KAŻDY MA SWOJĄ MADERĘ

Rosną szanse Trumpa na wygraną, drożeją dolary, pisze Business Insider. Po kilku godzinach liczenia głosów wiadomo już, że scenariusz szybkiego i łatwego zwycięstwa Joe Bidena nie wchodzi w grę. Nadal ma on szanse na wygraną, ale np. u niektórych bukmacherów faworytem jest już Donald Trump, który ma ogromne szanse na zwycięstwo na Florydzie, w Teksasie, Ohio i Północnej Karolinie, a do tego prowadzi w Pensylwanii, Michigan i Wisconsin, przy około połowie głosów już przeliczonych. Tam jednak brakuje głównie głosów z największych metropolii, więc sytuacja jest daleka od wyjaśnienia.
https://businessinsider.com.pl/rosna-szanse-trumpa-na-wygrana-drozeja-dolary/0fzxz93
RYWALIZACJA ZACIĘTA, CIĘŻKO STWIERDZIĆ, KTO WYGRA

Pandemia dalej niszczy gospodarki

Wirus mocno uderza w polski przemysł oponiarski, donosi Rzeczpospolita. Pandemia koronawirusa, dramatycznie podkopująca kondycję polskiej motoryzacji, rujnuje także branże pracujące na rzecz przemysłu samochodowego. Polski rynek opon, który już w 2019 r. miał spore kłopoty (sprzedaż ogumienia do samochodów osobowych zmalała o 8 proc.), teraz sięga dna. Według Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) po trzech kwartałach 2020 r. producenci oraz importerzy opon notują blisko 20-proc. spadki. Wyczekiwane odbicie po fatalnym drugim kwartale, gdy wiele zakładów przerywało produkcję z powodu spadku zamówień – tak z rynku tzw. pierwszego wyposażenia (dla fabryk aut), jak i opon na wymianę – nie przyszło.
https://www.rp.pl/Biznes/311039903-Wirus-mocno-uderza-w-polski-przemysl-oponiarski.html

Tak łączy pandemia. Polski Burger King zaprasza na polskiego Big Maca, o akcji pisze Wprost. Polski Burger King poszedł w ślady swojego brytyjskiego odpowiednika. W związku z zamknięciem restauracji zaapelował o wsparcie i zamawiania na wynos. Ale nie tylko u siebie i nie tylko Whooperów, ale także innych burgerów, w tym u arcyrywala, McDonalds’a.
https://biznes.wprost.pl/gospodarka/10385277/tak-laczy-pandemia-polski-burger-king-zaprasza-na-polskiego-big-maca.html
MIŁO, CHOĆ MY CHYBA WOLIMY WSPIERAĆ LOKALNE KNAJPKI

Duże wzrosty na warszawskim parkiecie. WIG20 we wtorek najsilniejszym indeksem w Europie, informuje Polskie Radio. Na zamknięciu wtorkowej sesji WIG20 zyskał 5,15 proc. do 1.636,28 pkt., WIG zwyżkował 4,39 proc. do 47.160,46 pkt., mWIG40 poszedł w górę 3,35 proc. do 3.360,96 pkt., a sWIG80 urósł 1,46 proc. do 13.446,89 pkt.
https://polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2613817,Duze-wzrosty-na-warszawskim-parkiecie-WIG20-we-wtorek-najsilniejszym-indeksem-w-Europie

LOT tnie siatkę połączeń i zawiesza jedną trasę krajową, donosi Business Insider. Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzają cięcia w siatce połączeń krajowych po tym, jak zredukowały sieć tras europejskich. Obejmą one m.in. zawieszenie połączenia Warszawa-Bydgoszcz do połowy grudnia. Powodem jest spadek popytu oraz restrykcje w przekraczaniu granic, spowodowane epidemią COVID-19.
https://businessinsider.com.pl/firmy/zarzadzanie/lot-zawiesza-trase-warszawa-bydgoszcz-ciecia-w-siatce-polaczen/3rb0m9k
LOT ZAWIESZA POŁĄCZENIA, PKP ZMNIEJSZA LICZBĘ KURSÓW…

Dziś ważna konferencja rządu. Spekuluje się, że zostanie ogłoszony lockdown. Czy plotki okażą się prawdziwe, przekonamy się już wkrótce. W radiu RMF FM Robert Winnicki przekonywał, że najlepsze kebaby robią Polacy. Czy Konrad Berkowicz może potwierdzić tę śmiałą tezę?

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close