PaństwoPolskaZdrowie i medycyna

Łódź: Pożar na oddziale COVIDowym. Pacjent podłączony do tlenu zapalił sobie papieroska…

Pożar przez pacjenta

Na oddziale covidowym Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego przy ulicy Pomorskiej w Łodzi doszło dziś do pożaru. Strażacy dostali zgłoszenie dziś około godziny 6 rano. Jak się okazało, zapaliła się instalacja tlenowa, do której podłączony był pacjent. Wcześniej mężczyzna postanowił… zapalić papierosa.

Jak powiedział RMF FM Łukasz Górczyński z KM PSP w Łodzi, na pacjencie częściowo spłonęło ubranie oraz fragment pościeli na łóżku. Dzięki czujności personelu udało się uniknąć tragedii, a pożar ostał ugaszony jeszcze przed przybyciem strażaków. Na miejscu pracowało siedem zastępów strażaków.

Pacjent oddziału covidowego, który był sam w pokoju, bo przebywał w izolacji, postanowił zapalić papierosa. O tyle było to niebezpieczne, że pacjent był podłączony do instalacji tlenowej. W ten sposób pacjent spowodował pożar. Spaliła się część jego ubrania i łóżko, na którym leżał. Ma poparzoną rękę. Pacjentem zajął się personel szpitala.

Koronawirus wciąż groźny

Ministerstwo Zdrowia informuje o 25 484 nowych przypadkach COVID-19 i śmierci 330 osób. Tym samym całkowita liczba wykrytych w Polsce zakażeń koronawirusem przekroczyła 593 592, a liczba ofiar śmiertelnych sięgnęła 8 375.

Największe liczby zakażeń koronawirusem pochodzą z województw śląskiego (4276), wielkopolskiego (3846), małopolskiego (2697), mazowieckiego (1982), dolnośląskiego (2541), łódzkiego (1431), podkarpackiego (1236), pomorskiego (1116), kujawsko-pomorskiego (1108). Duże zakażonych pochodzi również z województw lubelskiego (985), opolskiego (762), zachodniopomorskiego (738), świętokrzyskiego (753), podlaskiego (714), lubuskiego (650), warmińsko-mazurskiego (649).

Parę dni temu Premier Morawiecki poinformował również o ewentualnych planach tak zwanej NARODOWEJ KWARANTANNY. Zwrócił uwagę, że dzisiejsze obostrzenia to ostatni etap przed takim rozwiązaniem. Jeśli sytuacja epidemiczna się nie poprawi, czeka nas całkowity lockdown kraju.

Jeżeli epidemia dotknie powyżej 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców na 7 dni w skali kraju to włączamy ten ostry hamulec bezpieczeństwa. Jeśli będzie w granicy 70-75 to wdrożymy zasady narodowej kwarantanny, czyli również ograniczenia w przemieszczaniu.

Jeżeli jednak liczba przypadków będzie mniejsza, powyżej 25 ale poniżej 50 na 100 tys. na 7 dni w skali kraju to rząd planuje możliwość powrotu do zasad stref czerwonych. Jeśli większa niż 10, a mniejsza niż 25 to powrotu do stref żółtych.

Źródło: RMF FM

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close