Polska

Legalny transport sylwestrowy lawetą? Mieszkaniec Lublina zamieścił w sieci swoją ofertę

W trakcie pandemii rząd nakłada coraz to nowe obostrzenia. Tymczasem znajdują się osoby, które niestrudzenie próbują obejść kolejne przepisy.

W sieci możemy trafić na ciekawy post. Paweł Staszałek oferuje bowiem legalny transport lawetą w sylwestrową noc. Przypomnijmy, niedawno rząd zapowiedział, że 31 grudnia od godziny 19:00 do 6:00 rano obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się.

I tym razem nie zawiodła jednak pomysłowość Polaków. Na Facebooku możemy znaleźć ogłoszenie przedsiębiorcy, który właśnie w tych godzinach oferuje transport. Jak podkreśla Paweł Staszałek, transport jest w pełni legalny. Stawka? Na terenie Lublina 250 zł, poza jego granicami do indywidualnego ustalenia.

W razie kontroli kierowca lawety wykonuje czynności zawodowe, a pasażerowie korzystają z innego wyłączenia: zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Jeśli ich samochód się zepsuł i czekali na holownik, to ich niezbędną i niepodważalną potrzebą związaną z życiem codziennym jest powrót do domu… – pisze przedsiębiorca w ogłoszeniu.

Legalny transport, bo zakaz zgromadzeń bezpodstawny?

Jak już dziś informowaliśmy, wiele osób poddaje w zasadność sam zakaz przemieszczania się.

Nie wyobrażam sobie tego, żeby policja wchodziła do domu i sprawdzała listę obecności domowników. Tego typu rzeczy odbiegałyby od jakichkolwiek standardów demokratycznych i praw człowieka. (…) Natomiast obowiązywanie tych przepisów, jeżeli one byłyby przyjęte w takim zakresie, mogłoby oznaczać, że policja mogłaby każdego legitymować na ulicy i w stosunku do każdej osoby wystawiać wnioski o ukaranie przez sanepid albo mandaty karne w trybie wykroczeniowym – powiedział Adam Bodnar.

Zakładamy jednak, że władza postanowi egzekwować zakaz przemieszczania się. Jeśli ktoś będzie chciał uniknąć kłopotów, bym może zainteresuje go oferta transportu za pomocą lawety. W każdym razie dostaliśmy dowód na to, że pomysłowość przedsiębiorców jest bardzo duża, większa nawet od niektórych niedorzecznych pomysłów rządu.

Źródło: Facebook

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close