Kultura i sztukaMediaŚwiatTechnologie

Główne role w “The Last of Us” ujawnione! Joela zagra pewien Mandalorianin…

Wiemy kto zagra główne role w The Last of Us

Ujawniono kto zagra główne role w nadchodzącej serialowej adaptacji gry “The Last of Us”. Joela zagra Pedro Pascal, a w roli Ellie obsadzono Belli Ramsey. Wiadomość potwierdził Neil Druckmann, scenarzysta i dyrektor kreatywny gry “The Last of Us”.

Belli Ramsey jest znana przede wszystkim z roli Lyanny Mormont w innym serialu HBO “Gra o tron”. Oprócz swojej kradnącej sceny roli w tym serialu, Ramsey pojawiła się także w adaptacji “Mroczne materie” w serialu HBO-BBC One. Jej inne dokonania telewizyjne to dubbing głównej bohaterki serialu animowanego “Hilda” oraz rola w “Fatalnej czarownicy”.

Aktorka zagra Ellie, 14-letnią sierotę, która nigdy nie poznała niczego poza spustoszoną przez zombie planetą. W serialu stara się zrównoważyć swój instynkt złości i buntu z potrzebą połączenia i przynależności, a także nowo odkrytą rzeczywistością, która może być kluczem do uratowania świata.

Z kolei Pedro Pascal odniósł wielki sukces jako gwiazda serialu “Mandalorianin” Disney Plus. Niedawno pojawił się również u boku Gal Gadot jako nikczemny Maxwell Lord w “Wonder Woman 1984”. Chociaż film spotkał się z mieszanymi recenzjami, postać grana przez Pascala była dobrze oceniana na tle całej produkcji.

Szczotka do WC symbolem luksusu? Rossija 1 próbowała ośmieszyć Nawalnego, ale się nie udało…

Gra i serial

Serial został po raz pierwszy ogłoszony jako będący w fazie rozwoju w marcu, a oficjalne zamówienie serialu miało miejsce w listopadzie. Oparta na grze wideo o tej samej nazwie seria rozgrywa się dwadzieścia lat po zniszczeniu współczesnej cywilizacji. Joel, zatwardziały ocalały, zostaje wynajęty, by przemycić Ellie z uciążliwej strefy kwarantanny. To, co zaczyna się jako mała praca, szybko staje się brutalną, bolesną podróżą, ponieważ oboje muszą przemierzać Stany Zjednoczone i polegać na sobie nawzajem, aby przetrwać.

Twórca “Czarnobyla” Craig Mazin jest zaangażowany w pisanie i produkcję wykonawczą serialu wraz z Druckmannem. Carolyn Strauss będzie również producentem wykonawczym wraz z Evanem Wellsem, prezesem studia deweloperskiego Naughty Dog. Asad Qizilbash i Carter Swan z PlayStation Productions będą także producentami wykonawczymi. Pilotem będzie kierował Kantemir Balagov. Projekt jest pierwszym serialem telewizyjnym od PlayStation Productions.

Gra “The Last of Us” została pierwotnie wydana w 2013 roku i został pochwalony zarówno przez krytyków branżowych, jak i fanów. W zeszłym roku poinformowano, że gra sprzedała się w sumie w ponad 20 milionach egzemplarzy, oprócz zdobycia wielu nagród. “The Last of Us Part II” ukazał się w czerwcu.

Źródło: WDWNT

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close