Doradztwo biznesoweHandel

Analiza: Kryptowaluta SafeMoon to zwykła piramida finansowa?

Na fali popularności Dogecoin oraz innych kryptowalut na rynku, pojawiła się tajemnicza SafeMoon. Twórcy przekonywali, że inwestycja, która “z pewnością się zwróci”. Tymczasem eksperci zwracali uwagę, że przy dodatkowych opłatach przy wypłacie środków, twórcy stworzyli piramidę finansową na bazie schematu Ponziego.

Developerzy stojący za Safemoon twierdzą, że nagradzają osoby, które kupią i powstrzymają się z jej sprzedażą. Jednocześnie przekonują, że będą ogromne wzrosty z inwestycji. Była to poniekąd prawda, ponieważ podczas ostatnich wzrostów na rynku, pierwsi inwestorzy zarobili dużo pieniędzy. Pojawił się jednak pewien kruczek. Ci, którzy chcą sprzedać walutę, zostają ukarani.

Youtuber pod lupą UOKiK! Namawiał do piramidy finansowej?

Eksperci ostrzegali, że jest to typowa piramida finansowa, która bazuje na schemacie Ponziego. Specjaliści twierdzili, że inwestycja w SafeMoon jest obarczona bardzo wysokim ryzykiem. I choć nie zachęcamy do żadnych decyzji w sprawie zakupów, bądź sprzedaży środków, to warto mieć na uwadze te informacje.

Quinten François nagrał wideo, w którym przekonuje, że cała akcja jest mistyfikacją.

Pierwsze poważny spadek zaufania pojawił się na Reddit, kiedy coraz więcej użytkowników traciło coraz wyższe kwoty przy wypłacie Safemoon. Niektórzy użytkownicy twierdzili, że jest to błąd i na pewno uzyskają z powrotem swoje środki. Niestety prawda okazała się zgoła inna.

Źródło: Reddit

Następnie eksperci z War On Rugs zauważyli, że problem z wydaniem środków jest coraz poważniejszy.

Źródło: WarOnRugs Facebook

Twórca piramidy finansowej Omega Best poszukiwany listem gończym

Safemoon to scam i piramida finansowa?

Eksperci z War On Rugs zweryfikowali, że właściciel kryptowaluty posiada aż 50% środków i nie zamierza ich oddać. Polityka SafeMoon jest prosta. Jest to token DeFi, który nagradza swoich posiadaczy wpływami uzyskanymi od swoich sprzedawców.

Zgodnie z protokołem, SafeMoon pobiera od sprzedawców opłatę w wysokości 10% kwoty, którą zdecydują się sprzedać, jednocześnie nagradzając tych, którzy nadal trzymają tę walutę 5% opłaty sprzedawcy. Mimo to w krótkim czasie zyskał ponad milion inwestorów z całego świata.

 

Źródło: BSCScan Safemoon

Utrata zaufania inwestorów spowodowała spadek na wartości. Problem jedynie w tym, że coraz więcej podobnych tworów powstaje na rynku. Niestety wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa utraty swoich środków. Dlatego tak istotna jest pełna kontrola nad swoimi finansami i dystans także do takich “cudownych okazji”.

Warto jednak wspomnieć, że jest pewna grupa osób, która zdołała już zarobić na SafeMoon i sprzedać walutę w odpowiednim czasie. Jak twierdzą eksperci, takie osoby mogą odetchnąć, bo ewentualne straty finansowe są już za nimi.

Źródło: coinmarketcap, SafeMoon

Źródło: Benzinga.com, InvestorPlace.com, Stockhead.com

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

  1. Takie artykuły powinny być odrazu wywalane! Wszystko spekulacje na fake news… Wszystkie spam ogłoszenia są ściągnięte i developerzy nawet zrobili lock LP. Ja wrzuciłem ponad 5k i będę trzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close