GastronomiaGospodarkaHandelInwestycjePaństwoPolitykaPolskaPrawoRynek pracyZdrowie i medycyna

Lewica poprze PiS w sprawie Krajowego Planu Odbudowy

Lewica dogadała się z PiS

Dziś przed południem miało miejsce spotkanie Lewicy w premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Lewica ogłosiła, że strona rządowa zgodziła się na postawione warunki, a tym samym ugrupowanie poprze PiS w głosowaniu nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy i Krajowego Planu Odbudowy.

Po pewnych negocjacjach, rząd zgodził się na warunki Lewicy ws. Krajowego Planu Odbudowy.

– powiedział po spotkaniu z premierem Robert Biedroń europoseł Lewicy.

Premier miał zaakceptować propozycję budowy 75 tysięcy mieszkań na wynajem, przeznaczenie 850 mln euro na wsparcie szpitali powiatowych, 300 mln euro do branż poszkodowanych w pandemii, przygotowanie szczegółowego planu wydatków. Dodatkowo Lewica i PiS ustaliły, że 30 proc. środków z KPO trafi do samorządów. Ponadto ma powstać Komitet Monitorujący wydawanie środków.

Chcemy patrzeć rządzącym na ręce, dlatego powstanie komitet monitorujący wydatki, zrzeszający związki zawodowe i przedstawicieli rządu.

– przekazał Biedroń.

Z decyzji Lewicy zadowolony jest wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Rozmowy były bardzo konkretne. Cieszymy się, że jest ugrupowanie, które poważnie podchodzi do sprawy, najważniejszej teraz dla Polaków.

– mówił.

Antyszczepionkowcy będą płacić za leczenie COVID-19? Jest pomysł doradcy premiera

Opozycja średnio zadowolona

Przypomnijmy, że w sprawie poparcia Funduszu Odbudowy brakowało jedności w Zjednoczonej Prawicy. Przeciwko KPO chciała opowiedzieć się Solidarna Polska. PiS musiało więc szukać głosów spoza koalicji.

Nie wszystkim jednak deal Lewicy i PiS się spodobał. Część internautów pisze o “sprzedaniu się” i “negocjacjach z terrorystami”. Twierdzą również, że Lewica jest wyjątkowo naiwna jeśli myśli, że PiS dotrzyma słowa i spełni ustalenia. Wypominają, że PiS obiecało Lewicy budowę 75 tysięcy mieszkań, a do dziś nie spełniło obietnicy sprzed 6 lat w kwestii budowy 100 tysięcy mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

Mieliśmy wspólnie obalać ten rząd, zamiast tego Lewica rzuca mu koło ratunkowe.

– skomentowała Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej.

Opozycja walczy z reżimem. Kolaboranci idą z nim na współpracę.

– napisał Tomasz Lis.

Źródło: Polsat News

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close