Biznesowi celebryciDoradztwo biznesowe

Sławomir Mentzen nie wystąpi na webinarze IT, przez “kontrowersje”

Sławomir Mentzen, który miał wystąpić w webinarze zorganizowanym przez firmę Just Join IT, został skrytykowany przez dziesiątki internautów. Firma musiała anulować wydarzenie, a sam polityk pragnie zorganizować wydarzenie po swojej stronie. To także pokłosie wywiadu Mentzena z Krzysztofem Stanowskim w Hejt Parku, które szeroko obiło się w Internecie.

Sławomir Mentzen miał być gościem webinaru przygotowanym przez Just Join IT, w którym miał opowiadać o optymalizacji podatkowej. Dodatkowo miał informować, jak wygląda sprawa podatków w branży IT, czym na co dzień się zajmuje. I choć temat jest daleki od polityki, to wielu widzów stwierdziło, że jego postać jest zbyt kontrowersyjna, aby mogła pojawić się na planowanym wydarzeniu.

Źródło: Sławomir Mentzen

Widzowie byli na tyle negatywnie nastawieni do organizatorów, że ci byli zmuszeni odwołać webinar i “przeprosić”. Piotr Nowosielski, prezes Just Join IT w oświadczeniu na Facebooku wytłumaczył, że:

Okazało się, że temat ten wywołuje znacznie więcej skrajnych emocji niż moglibyśmy przypuszczać i jest to bardzo polaryzująca postać. Tego się nie spodziewaliśmy i to był nasz błąd. Z tego względu podjęliśmy decyzję o odwołaniu tego live’a. My nie budujemy marki Just Join IT na kontrowersjach i nigdy nie było to naszym zamysłem.

Prezes zaczął przekonywać, że wydarzenie przysporzyło więcej problemów, niż mógł się spodziewać.

Chcemy robić rzeczy dla polskiej branży IT, pomagać wam w znalezieniu najlepszej pracy czy też najlepszych specjalistów na rynku, a także we wszystkich kwestiach okołozawodowych. Takim też są właśnie sprawy podatkowo-prawne, stąd zaproszenie eksperta właśnie w tej dziedzinie. Jednak atmosfera w komentarzach sięgnęła takiego wrzenia i temat zszedł na takie wątki, których się nie spodziewaliśmy i które nie było kompletnie naszą intencją. A to jest – uważam – nikomu niepotrzebne.  Dlatego najlepiej będzie jak sobie tego live’a odpuścimy.

Sławomir Mentzen wyśmiany w TVP. Co nie spodobało się na Woronicza?

Sławomir Mentzen reaguje na odwołane wydarzenie w Just Join IT

Do niecodziennej sytuacji odniósł się sam Mentzen, który przekonuje, że sam zorganizuje podobne wydarzenie.

Jakiś czas temu portal Just Join IT zaprosił mnie do wzięcia udziału w webinarze na temat podatków w branży IT….

Opublikowany przez Sławomira Mentzena Wtorek, 1 czerwca 2021

Sławomir Mentzen stwierdził, że właściciele firmy “przestraszyli się lewicy”, która skrytykowała wydarzenie tylko dlatego, że on się miał na niej pojawić. To z kolei było bezzasadne i nieobiektywne:

Organizatorzy próbowali tłumaczyć, że webinar będzie o podatkach, a nie o polityce, ale lewicowa tłuszcza nie chciała lub nie była w stanie tego zrozumieć. W końcu organizatorzy pękli i wczoraj ogłosili, że webinar jest odwołany. W rezultacie udało się portalowi zdenerwować obie strony konfliktu politycznego oraz osoby neutralne, które po prostu chciały dowiedzieć się czegoś o podatkach. Nie było to klasyczne win-win.

Z tego powodu webinar na ten temat pojawi się u Mentzena bezpośrednio już w najbliższą sobotę o godzinie 20. Widzowie dowiedzą się “o IP BOX, ryczałcie, 50% kosztach uzyskania przychodu, zwolnieniu z podatku do 26 roku życia, zagrożeniach i możliwościach wynikających z Nowego Ładu”.

Sławomir Mentzen ma kłopoty przez wywiad w Hejt Parku?

W ostatnim czasie szerokim echem obił się wywiad z politykiem u Krzysztofa Stanowskiego w Hejt Parku. Prawicowy publicysta musiał tłumaczyć się ze swoich wypowiedzi na temat Żydów, LGBT i innych kwestii związanych z Konfederacją. To z kolei nie spodobało się niektórym widzom, którzy jeszcze bardziej spolaryzowali się w tej kwestii.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close