BankowośćFinanse i ubezpieczeniaGospodarkaHandelInwestycjeOchrona środowiskaPaństwoPolitykaPolska

Rząd PiS zabierze nam gotówkę? Minister finansów: Lepiej jej nie mieć

Minister finansów Tadeusz Kościński przekazał, że gotówka ludziom wcale nie jest potrzebna. Wyznał, że z uwagi na dobro środowiska naturalnego, obywatele powinni za wszelką cenę trzymać pieniądze w bankach, bo tak “będą walczyć o dobro narodu”.

Minister finansów chce zminimalizować przepływ gotówki na korzyść przelewów bankowych?

Minister finansów Tadeusz Kościński z zapalczywością niemal codziennie broni zawirowań wokół Nowego Ładu. Według polityka najważniejszym aspektem jest obniżenie podatku CIT dla przedsiębiorców, jak również zerowy PIT dla osób do 26. roku życia.

Według niego wielkimi zaletami reform jest:

Kwota wolna od podatku będzie rekordowa i wzrośnie z 8 tysięcy do 30 tysięcy. Też ten pułap na 32% zmieni się z 80 tysięcy na 120 tysięcy. I myślę, że to jest bardzo dobra wiadomość dla podatników.

Niemniej jednak wielu ekspertów wskazuje, że liczne obciążenia finansowe zmuszą przedsiębiorców do zamknięcia biznesów. Wpływ ma na to m.in. składka zdrowotna 9%, której nawet nie będzie można rozliczyć. Minister finansów ma jednak wielką prośbę do obywateli, ponieważ wraz z szalejącą inflacją, rząd dostrzega, że coraz więcej osób woli trzymać pieniądze u siebie.

To skłoniło Kościńskiego do prawdziwie “proekologicznego myślenia”. Oto, aby walczyć z globalnym ociepleniem — ba — wycinką lasów i wydobycia metali — należy ograniczyć wydawanie pieniędzy. Ale tylko tych realnych, które mamy w portfelach.

500+ nie działa? Marlena Maląg: Niska dzietność to wina PO

Według ministra finansów na poprawę losu wiewiórek i ptaków będzie po prostu przeniesienie środków i oszczędności na konta bankowe. Polityk PiSu oczywiście nie wspomniał o tym, że rządowi po prostu zależy na wglądzie do naszych transakcji.

PiS: Minister finansów Tadeusz Kościński zachęca do wpłacania oszczędności na konta bankowe

Jak polityk sam stwierdził:

Wszyscy dbamy o środowisko i chcemy, żeby było coraz lepiej dla nas […] Mówimy o środowisku, o drzewach i tak dalej, ale zapominamy jak mamy w Polsce 220 miliardów w gotówce, w banknotach i w monetach. To jaki to ma wpływ na środowisko?

Dodatkowo minister PiS pytał retorycznie:

Skąd ten papier jest? Skąd ten metal na te monety są? Więc to ma ogromny wpływ.

I jak przekonuje:

Nowoczesna gospodarka jest oparta o cyfryzację, gdzie nie ma tego negatywnego wpływu na środowisko.

Czyżby już niedługo czekały nas kolejne zmiany nawet na tym polu?

Źródło: Twitter

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close