Biznesowi celebryciHandelKultura i sztukaPaństwoPolskaPrawoŚwiat

Raper Nines skazany za import 28 kg konopi z Hiszpanii i Polski

Nines skazany za import konopi

Brytyjski raper Nines został skazany za import 28 kg marihuany do Wielkiej Brytanii z Hiszpanii i Polski. Muzyk, który znalazł się na szczycie listy przebojów, a jego prawdziwe nazwisko brzmi Courtney Freckleton, otrzymał wyrok 28 miesięcy więzienia. Wcześniej przyznał się do winy za przemyt narkotyków i pranie brudnych pieniędzy. Skazując rapera w Harrow Crown Court, sędzia Rosa Dean powiedziała:

Co za strata całego tego talentu, siedzieć w Wormwood Scrubs.

W zeszłym roku Nines znalazł się na szczycie listy albumów w Wielkiej Brytanii ze swoją płytą Crabs In A Bucket i został uznany za najlepszego wykonawcę hip-hopowego Mobo Awards. Prokurator Genevieve Reed powiedziała, że ​​zarzut prania brudnych pieniędzy był związany z długiem w wysokości 98 000 funtów, wartością narkotyków i użyciem Bitcoina do zakupu marihuany. Część marihuany została przywieziona do kotłów sprowadzonych do Wielkiej Brytanii z Polski.

Nines został aresztowany w czerwcu po nalotach policji na Londyn i Borehamwood w Hertfordshire. Przyjmuje się, że operacja ta wynikała z infiltracji usługi szyfrowanej wiadomości Encrochat. Sieć, z której korzystały tysiące przestępców na całym świecie, została zinfiltrowana przez władze w zeszłym roku po zhakowaniu przez francuskich śledczych. Nines, znany jako „Wielki Szef”, był wcześniej więziony na 18 miesięcy za posiadanie konopi indyjskich z zamiarem ich dostarczenia.

Lime walczy ze złodziejami…. kodów QR z pojazdów

Kim jest Nines?

Nines pochodzi z Harlesden. Dorastał w Church End Estate w północno-zachodnim Londynie. Jest najmłodszym synem Alison Youngsam i Raymonda Freckletona i ma jamajskie pochodzenie. Jego starsze rodzeństwo to Tyrone i Wayne Freckleton. W kwietniu 2008 roku brat Ninesa, Wayne Freckleton, został zastrzelony i zamordowany w rzekomym ataku gangów.

Nines jest aktywnym członkiem kolektywu rapowego CRS/ICB/CSB (Church Road Soldiers/Ice City Boyz/CrimeScene Boyz) obok Likkle T, Skrapz, J Styles, Fatz, Keyz, Trapstar Toxic, Streetz, Inch, Supa, Fundz, Jambo i inni. Crabs in a Bucket został wydany 28 sierpnia 2020 roku przez Zino Records i Warner Records. Jest to kontynuacja drugiego albumu Nines Crop Circle (2018). Na albumie gościnnie wystąpili między innymi Headie One, Roy Woods, Nafe Smallz, NorthSideBenji, NSG , Tiggs da Author. Osiągnął pierwsze miejsce na brytyjskiej liście albumów.

Nines jest ojcem trójki dzieci, syna Courtney Jr oraz córek T’leyah i Teylah.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close