ŚwiatTransportTurystykaZdrowie i medycynaZwiązki zawodowe

United Airlines zwalnia pracowników, którzy odmawiają szczepionki

United Airlines zwalnia nieszczepionych pracowników

United Airlines zapowiedziało, że zwolni pracowników, którzy odmówią szczepionki i nie kwalifikują się do zwolnienia. Szef United Airlines powiedział, że zwolnienie pracowników, którzy odmówią poddania się szczepionce przeciwko koronawirusowi jest “po prostu właściwą rzeczą do zrobienia”. Około 300 z 67 000 pracowników linii lotniczych w USA nie zastosowało się jeszcze do surowej polityki, po wstępnym terminie 27 września.

Niechęć do szczepień jest w USA kwestią sporną, ale prezydent Biden ułatwił ostatnio dużym firmom przyjęcie bardziej restrykcyjnej linii. Dyrektor generalny Scott Kirby mówi, że surowa polityka United “ma na celu ratowanie życia”.

Kiedy pewnego dnia przejdę na emeryturę, mam nadzieję, że w dalekiej przyszłości, spojrzę na to wstecz i będzie to jeden z najdumniejszych momentów w mojej karierze, że podjęliśmy trudną, ale słuszną decyzję, aby wymagać szczepionek.

– dodał.

Ponad 250 pracowników zastosowało się do polityki United Airlines od zeszłotygodniowego terminu. Kolejne 2 000 pracowników poprosiło o zwolnienie z powodów medycznych lub religijnych. Nie wszystkie zostały przyznane, ale ostateczne liczby nie będą jasne, dopóki procesy prawne nie zostaną rozwiązane. Proces zwolnień może potrwać tygodnie lub miesiące, ponieważ firma twierdzi, że będzie postępować zgodnie z umowami zawartymi ze związkami zawodowymi.

Dyrektor generalny United Airlines Scott Kirby mówi, że doświadczenie jego linii lotniczych przekaże lekcję dla innych firm, a decyzja została pochwalona przez “strasznie dużo” klientów.

Pomimo całej retoryki i wszystkich wyzwań, o których liderzy biznesu mogą myśleć, że będą mieli do czynienia z wymogiem szczepionki, zrobiliśmy to. To było siedem tygodni od czasu, gdy to ogłosiliśmy, aż skończyliśmy i doszliśmy do 99%.

– dodał

Raper Nines skazany za import 28 kg konopi z Hiszpanii i Polski

United Airlines powoli odbudowuje pozycję

Podczas gdy dyrektor generalny United Airlines jest zadowolony z wpływu, jaki był w stanie wywrzeć na swoich pracowników, istnieje frustracja z powodu braku jednego globalnego systemu rozpoznawania szczepionki Covid-19 i statusu testowego pasażerów. Organizacja handlowa linii lotniczych, Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego, jest wśród tych, którzy próbowali wprowadzić ujednolicony system.

Jest to naprawdę skomplikowane i nie winię za to rządów. W różnych częściach świata są różne szczepionki, każdy kraj ma swój własny aparat regulacyjny.

– dodaje Kirby.

Do tej pory pandemia doprowadziła w przypadku United Airlines do strat w wysokości ponad 8,7 mld dolarów. Liczba pasażerów, która wyniosła 38,6 mln w pierwszych sześciu miesiącach tego roku wskazuje na odbudowujący się popyt. To nieco więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, ale to tylko 48,8% poziomu sprzed pandemii, kiedy United Airlines był czwartą największą linią lotniczą na świecie.

Firma zapowiadała, że jesień przyniesie powrót do rentowności, ale “wariant Delta spowodował komplikacje”. Kirby mówi, że nadchodzące złagodzenie ograniczeń w podróżowaniu, które zasadniczo ponownie otworzy transatlantyckie podróże “jest dla firmy naprawdę ważne”. Mam nadzieję, że linia lotnicza osiągnie “co najmniej próg rentowności na początku przyszłego roku, szczególnie gdy zwiększy liczbę szczepień i gdy liczba przypadków wariantu Delta zacznie spadać”.

Źródło: BBC

   

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close