Biznesowi celebryciDoradztwo biznesoweFinanse i ubezpieczeniaInwestycjeMedia

Michał Wiśniewski trafi do więzienia na 10 lat? Wydał oświadczenie

Znany piosenkarz Michał Wiśniewski usłyszał zarzuty, które dotyczą doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości. Chodzi tu o SKOK w Wołominie na kwotę w wysokości aż 2,8 mln złotych. Artyście grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności. Wiśniewski szybko odniósł się do sprawy i zapewnia, że jest niewinny.

Michał Wiśniewski usłyszał zarzuty, grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności

Jak wynika z informacji Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, obecnie trwa postępowanie wobec Michała Wiśniewskiego (zgodził się na ujawnienie danych osobowych). Prokurator Katarzyna Skrzeczkowska wyjaśniła, że postępowanie dotyczy przekładania fałszywych, nierzetelnych dokumentów, dzięki którym piosenkarz uzyskał wielomilionowe pożyczki w warszawskim oddziale SKOK.

Jak poinformowała prok. Skrzeczkowska:

Dotychczas w toku postępowania przedstawiono zarzuty ponad stu osobom. Zarzut dotyczy doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie w kwocie 2 800 000 zł.

Zobacz również: Tomasz O. ceni sobie luksusy. Grozi mu 8 lat więzienia za lewe faktury

Jak wskazała prok. Skrzeczkowska, istnieje podejrzenie, że Wiśniewski działał z premedytacją:

W celu uzyskania pożyczki podejrzany przedłożył nierzetelne pisemne oświadczenie o swoich dochodach, które znacznie zawyżył, a także podał nierzetelne dane dotyczące dochodów poręczyciela — ówczesnej żony podejrzanego.

Tym samym, jak informuje TVP Info, Wiśniewski uzyskał pożyczkę w wysokości 2,8 mln złotych w 2006 roku. Nigdy jej jednak nie spłacił, o czym mają świadczyć dokumenty w prokuraturze. Tymczasem sam piosenkarz wystosował oświadczenie, w którym zaprzecza stawianym zarzutom i nie przyznaje się do winy.

Swoją drogą Wiśniewski wystąpił swego czasu w reklamie SKOK Wołomin. Czyżby przypadek? Nieco ciężko w to uwierzyć.

Zobacz również: Słynny muzyk Jan B. z Lady Pank ma duże kłopoty. Grozi mu więzienie

Michał Wiśniewski twierdzi, że jest niewinny. Grozi mu 10 lat więzienia

Tymczasem artysta napisał na swoim Facebooku, że nie zgadza się z zarzutami warszawskiej prokuratury. Poprosił jednocześnie, aby nie tytułować go “Michałem W.”, ponieważ czuje się niewinny i nie ma nic do ukrycia przed opinią publiczną. Jak sam stwierdził:

Szanowni Państwo, nazywam się Michał Wiśniewski i choć czarny kolor świetnie komponuje się z czerwonym, prosiłbym o niezasłanianie mojej twarzy paskiem. Do postawionych mi, zgodnie z prognozami mediów, zarzutów nie przyznałem się. Ja rozumiem, że media potrzebują wypełnić kontentem swój program lub rubryki, ale wydaje mi się, że jesteście na tyle inteligentnymi ludźmi i zdajecie sobie sprawę, iż publikacjami już wydaliście wyrok.

 

Michał Wiśniewski podkreślił również, że:

Nie wystarczy napisać ‘grozi mu’, aby większość odczytała to jednoznacznie. Mnie uczono, co również padło przy czynnościach procesowych w prokuraturze, że postawienie zarzutów oznacza podejrzenie popełnienia przestępstwa, po czym po dochodzeniu zostanę lub nie postawiony w stan oskarżenia.

Artysta dodał w oświadczeniu, że:

Oskarżenie kogoś nie przesądza o winie, bo o tym może orzec jedynie Sąd, a na szczęście są niezawisłe Sądy. Proszę również nie pozbawiać mnie konstytucyjnego prawa do obrony, jak i nie pomijać faktu, że postępowanie sądowe jest dwuinstancyjne – wyrok musi najpierw zapaść, a później się uprawomocnić. Dopiero po ostatniej instancji można mówić o winie i karze.

Zobacz również: Nierówności dochodowe w Polsce są wyższe niż przypuszczano

Wiśniewski konkludował, iż:

Ja tę karę od mediów dostałem już dziś, mimo tego, że czuję się absolutnie niewinny. Ale jak powiedział Mark Twain, ‘pogłoski o mojej śmierci są grubo przesadzone’. Myślę, że w interesie moim, jak i prokuratury jest jak najszybsze wyjaśnienie tej sprawy.

Celebryta poprosił jednocześnie o zaprzestanie nękania go oraz jego najbliższych. Jednakże, jeśli okaże się, że wokalista Ich Troje jest winny, to może grozić mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close