HandelPolskaPrawoRolnictwoSport

Lubiatowianka Lubiatów “kupiła” piłkarza za… tonę ziemniaków

Lubiatowianka Lubiatów kupiła piłkarza za warzywa

To dość niecodzienny transfer piłkarski. Lubiatowianka Lubiatów grająca w legnickiej klasie A sprowadziła Dawida Rybę z drużyny klasy B Czarni Golanka Dolna. Prezesem macierzystego klubu Dawida Ryby jest jego ojciec, który pracuje też w domu dziecka “Słoneczko” w Golance Dolnej. To właśnie on wpadł na pomysł niecodziennej opłaty transferowej.

Przyjechał do nas na mecz jego tata, który jest prezesem Czarnych Golanka Dolna, a jednocześnie pracownikiem tamtejszego domu dziecka. Zaczęliśmy rozmowę. Powiedział, że mogą oddać nam Dawida, bo chce tu grać i mamy fajny klimat. Zwyczaj w niższych ligach jest taki, że za transfer przekazuje się symbolicznie do drugiego klubu piłkę albo dwie. On zażartował, żebyśmy przekazali dla domu dziecka ziemniaki czy cebulę i będziemy kwita.

– powiedział Polsat News Rafał Kalwacki, prezes Lubiatowianki Lubiatów.

I tak też się stało, a piłkarz został “kupiony” przez klub Lubiatowianka Lubiatów za warzywa. Po stronie Lubiatowianki nad transferem czuwał przede wszystkim sekretarz i były prezes klubu Włodzimierz Nowak.

Wyszło tak, że ta zapłata doszła do skutku.

– powiedział prezes Kalwacki.

Były prezes MarcPol zatrzymany. Miał wyrządzić szkody na 30 mln zł

Ziemniaki trafiły do Domu Dziecka

Przyczepa ziemniaków już trafiła do placówki wychowawczej w Golance Dolnej, a Dawid Ryba gra już w nowym zespole.

Nasz klub przekazał w formie darowizny tonę ziemniaków na rzecz Domu Dziecka “Słoneczko” w Golance Dolnej. Taka była forma rozliczenia się za transfer Dawida Ryby z klubu Czarni Golanka Dolna i ustalenia z prezesem w/w stowarzyszenia, który prywatnie jest ojcem Dawida i pracownikiem tego właśnie domu dziecka”.

– napisała Lubiatowianka.

Lubiatowianka Lubiatów po 10 kolejkach A-klasy grupy Legnica III zajmuje czwarte miejsce. Ryba grał w Lubiatowie już od wiosny 2021 roku i pomógł jej w wywalczeniu awansu do klasy A. Wówczas był jednak tylko na wypożyczeniu, a teraz dokonano transferu definitywnego.

Dawid Ryba gra w obronie, ale potrafi też fajnie wyjść do środka. Natomiast w defensywie jest nie do przejścia.

– chwiali swojego zawodnika Rafał Karwacki, prezes zespołu Lubiatowianka Lubiatów.

Źródło: Polsat News, Interia

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close