Business lifestyleGospodarkaHandelInwestycjeMarketingPaństwoPrawoŚwiatTurystyka

Akcje kasyn w Makau spadają po weekendowych aresztowaniach

Akcje kasyn w Makau spadają

Akcje operatorów kasyn w Makau spadły po tym, jak policja aresztowała 11 osób w związku z domniemanym praniem brudnych pieniędzy i nielegalnym transgranicznym hazardem. Wcześniej władze poinformowały, że przesłuchują Alvina Chau, znanego przedstawiciela branży hazardowej. Chińskie media państwowe podały, że Chau jest oskarżony o kierowanie transgranicznym syndykatem hazardowym.

Gry hazardowe w kasynach są nielegalne w Chinach kontynentalnych, ale legalne w Makau, największym na świecie centrum hazardu. Chau jest prezesem Suncity Group Holdings. Jest on również założycielem Suncity – największego w Makau “junket operatora”, który organizuje wycieczki do azjatyckich kasyn dla bogatych hazardzistów. Akcje Suncity Group zostały w poniedziałek zawieszone w obrocie na giełdzie w Hongkongu. Firma nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz. Niektóre z największych operatorów w mieście również ucierpiały, MGM China spadło o 10%, Wynn Macau straciło 8%, a Sands China spadło o ponad 6%.

The Global Times nazwał Chau szefem transgranicznego syndykatu przestępczego hazardu, z ponad 12 000 agentów gier i 80 000 członków w całych Chinach. Chau jest również akcjonariuszem Sun Entertainment Group, notowanej na giełdzie w Hongkongu. Akcje Sun Entertainment Group spadły o prawie 30% w poniedziałek po południu.

Zarząd jest zdania, że incydent nie ma istotnego wpływu na sytuację finansową, działalność ani funkcjonowanie grupy.

– napisano w oświadczeniu.

Star Entertainment traci przez oskarżenia prania brudnych pieniędzy

Kasyna w Makau tracą na wartości

W ostatnich miesiącach kasyna w Makau znalazły się pod coraz większą kontrolą, ponieważ regulatorzy chcą ściślej nadzorować ich działalność. We wrześniu sekretarz miasta ds. gospodarki i finansów, Lei Wai Nong, ogłosił 45-dniowy okres konsultacji w sprawie operatorów gier hazardowych, wskazując na niedociągnięcia w nadzorze nad branżą.

Podczas konferencji prasowej, Lei wyszczególnił dziewięć obszarów konsultacji, w tym lepsze uregulowanie przemysłu, jak również posiadanie urzędników państwowych do nadzorowania codziennych operacji w kasynach.

Zgodnie z polityką „jeden kraj, dwa systemy”, rząd ChRL odpowiada za obronę terytorium Makau i sprawy zagraniczne, na terytorium SRA od 1999 roku stacjonuje garnizon Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. Makau posiada natomiast odrębny system prawny, administracyjny, gospodarczy i monetarny, prowadzi osobną politykę celną i imigracyjną, utrzymuje własną policję oraz samodzielnie wyznacza delegatów na międzynarodowe wydarzenia i do organizacji międzynarodowych.

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close