Konfederaci zrobili taki cyrk, że aż Muzeum Auschwitz zareagowało

Konfederacja robi cyrk, znowu
We wtorek Konfederacja zorganizowała przed Sejmem protest przeciwko obostrzeniom oraz zapowiadanemu przez rząd obowiązkowi szczepień na COVID-19 dla wybranych grup zawodowych. Konfederaci i ich zwolennicy sprzeciwiają się również projektowi ustawy, który da pracodawcy prawo do weryfikowania informacji na temat tego, czy jego pracownicy są zaszczepieni, mają status ozdrowieńca bądź – alternatywnie – umożliwi pracodawcy testowanie na COVID-19 pracowników. W czasie protestu wydarzyło się jednak coś, co wywołało falę oburzenia i reakcję ze strony Muzeum Auschwitz.
W czasie protestu posłowie Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Artur Dziambor. Robert Winnicki i Konrad Berkowicz przez pewien czas stali na tle napisu “Szczepienie czyni wolnym”. To oczywiste nawiązanie do znajdującego się nad bramą obozu w Auschwitz napisu “Praca czyni wolnym”. W sieci zawrzało, a internauci uważają, że politycy Konfederacji w obrzydliwy sposób wykorzystują ofiary Holocaustu do uprawiania swojej szurskiej i foliarskiej polityki.
Posłowie Konfederacji pozują do zdjęć z parafrazą hasła nad wejściem do obozu Auschwitz. Nie jest wam tak zwyczajnie wstyd wycierać sobie mordy ofiarami Holocaustu? Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić takie postępowanie.
– napisał na twitterze Dariusz Szczotkowski, socjolog i prezes Stowarzyszenia Niskie Składki.
Posłowie Konfederacji pozują do zdjęć z parafrazą hasła nad wejściem do obozu Auschwitz.
Nie jest wam tak zwyczajnie wstyd wycierać sobie mordy ofiarami Holocaustu?
Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić takie postępowanie. pic.twitter.com/kK9plOFx0Z
— Dariusz Szczotkowski (@DSzczotkowski) December 14, 2021
Posłowie Konfederacji Korwin, Braun i mój ulubieniec Dziambor pozujący na tle napisu “Szczepienie Czyni Wolnym” stylizowanym na “Arbeit mach frei”… kolejny rekord głupoty pobity. Co dalej? Antyszczepionkowy musical w mundurach SS?
– pyta inny internauta.
Dziambor chyba troszkę łże
Artur Dziambor odniósł się do fali krytyki i robienia sobie zdjęć na tle napisu. Stwierdził, że napis postawił ktoś z tłumu, a posłowie od razu zareagowali i kazali usunąć transparent. Nagrania mówią jednak co innego, a według internautów za transparentem ma stać nie “ktoś z tłumu”, tylko środowisko Justyny Sochy, współpracującej z Konfederacją.
Napis ustawił ktoś z tłumu. Został usunięty natychmiast, gdy to zauważyliśmy. Polecam nagranie mojego wystąpienia. Nie ma tego już.
— Artur E. Dziambor (@ArturDziambor) December 14, 2021
I pozwolę sobie jeszcze wspomnieć, że ten napis nie jest "kogoś z tłumu", a Justyny Sochy, która wraz z Panem występowała na tym wiecu. Socha parę dni wcześniej latała z nim po Warszawie i pozowała pod Sejmem. Nie wstyd tak łgać? pic.twitter.com/WZ61gMvjZ1
— gromota (@gromotapl) December 14, 2021
Dziambor przed chwilą w Polskim Radiu: Mój dziadek był w Auschwitz. "Impfen macht frei" (szczepienie czyni wolnym) to jest hasło, którego używają młodzi Niemcy. To co chcecie zrobić, to jest właśnie to.
A niektórzy myśleli, że ? z Konfederacji za cokolwiek przeprosi.
— gromota (@gromotapl) December 15, 2021
Justyna Socha sprzedaje zepsute sprzęgło, aby zarobić na frajerach
Muzeum Auschwitz reaguje
Odnosząc się do transparentu, Muzeum Auschwitz na swoim oficjalnym profilu na Twitterze przypomniało, że napis “Arbeit macht frei” jest “jedną z ikon ludzkiej nienawiści”.
Instrumentalizacja symbolu cierpienia ofiar Auschwitz – największego cmentarzyska Polski i świata – to skandaliczny przejaw moralnego zepsucia. To szczególnie zawstydzające, kiedy dokonują tego polscy posłowie.
– czytamy we wpisie Muzeum Auchwitz.
Napis "Arbeit macht frei" to jedna z ikon ludzkiej nienawiści. Instrumentalizacja symbolu cierpienia ofiar #Auschwitz – największego cmentarzyska Polski i świata – to skandaliczny przejaw moralnego zepsucia.
To szczególnie zawstydzające, kiedy dokonują tego polscy posłowie. https://t.co/m4R0twlvZ4— Muzeum Auschwitz (@MuzeumAuschwitz) December 14, 2021
W niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz-Birkenau w czasie II wojny światowej zgładzono ponad 1,3 mln osób, w tym 1,1 mln Żydów i 140-150 tys. Polaków. Obóz działał w latach 1940-1945.
Finezji pańskiego nazwiska, dorównuje tylko pańskie popierdolenie. pic.twitter.com/48JBx65l8S
— Europejczyk polskiego pochodzenia 😛 (@K_in_Warsaw) December 15, 2021
Źródło: WP