Business lifestylePaństwoPolitykaPolskaZdrowie i medycyna

Konfederaci zrobili taki cyrk, że aż Muzeum Auschwitz zareagowało

Konfederacja robi cyrk, znowu

We wtorek Konfederacja zorganizowała przed Sejmem protest przeciwko obostrzeniom oraz zapowiadanemu przez rząd obowiązkowi szczepień na COVID-19 dla wybranych grup zawodowych. Konfederaci i ich zwolennicy sprzeciwiają się również projektowi ustawy, który da pracodawcy prawo do weryfikowania informacji na temat tego, czy jego pracownicy są zaszczepieni, mają status ozdrowieńca bądź – alternatywnie – umożliwi pracodawcy testowanie na COVID-19 pracowników. W czasie protestu wydarzyło się jednak coś, co wywołało falę oburzenia i reakcję ze strony Muzeum Auschwitz.

W czasie protestu posłowie Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Artur Dziambor. Robert Winnicki i Konrad Berkowicz przez pewien czas stali na tle napisu “Szczepienie czyni wolnym”. To oczywiste nawiązanie do znajdującego się nad bramą obozu w Auschwitz napisu “Praca czyni wolnym”. W sieci zawrzało, a internauci uważają, że politycy Konfederacji w obrzydliwy sposób wykorzystują ofiary Holocaustu do uprawiania swojej szurskiej i foliarskiej polityki.

Posłowie Konfederacji pozują do zdjęć z parafrazą hasła nad wejściem do obozu Auschwitz. Nie jest wam tak zwyczajnie wstyd wycierać sobie mordy ofiarami Holocaustu? Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić takie postępowanie.

– napisał na twitterze Dariusz Szczotkowski, socjolog i prezes Stowarzyszenia Niskie Składki.

Posłowie Konfederacji Korwin, Braun i mój ulubieniec Dziambor pozujący na tle napisu “Szczepienie Czyni Wolnym” stylizowanym na “Arbeit mach frei”… kolejny rekord głupoty pobity. Co dalej? Antyszczepionkowy musical w mundurach SS?

– pyta inny internauta.

Dziambor chyba troszkę łże

Artur Dziambor odniósł się do fali krytyki i robienia sobie zdjęć na tle napisu. Stwierdził, że napis postawił ktoś z tłumu, a posłowie od razu zareagowali i kazali usunąć transparent. Nagrania mówią jednak co innego, a według internautów za transparentem ma stać nie “ktoś z tłumu”, tylko środowisko Justyny Sochy, współpracującej z Konfederacją.

Justyna Socha sprzedaje zepsute sprzęgło, aby zarobić na frajerach

Muzeum Auschwitz reaguje

Odnosząc się do transparentu, Muzeum Auschwitz na swoim oficjalnym profilu na Twitterze przypomniało, że napis “Arbeit macht frei” jest “jedną z ikon ludzkiej nienawiści”.

Instrumentalizacja symbolu cierpienia ofiar Auschwitz – największego cmentarzyska Polski i świata – to skandaliczny przejaw moralnego zepsucia. To szczególnie zawstydzające, kiedy dokonują tego polscy posłowie.

– czytamy we wpisie Muzeum Auchwitz.

W niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz-Birkenau w czasie II wojny światowej zgładzono ponad 1,3 mln osób, w tym 1,1 mln Żydów i 140-150 tys. Polaków. Obóz działał w latach 1940-1945.

Źródło: WP

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close