GospodarkaInwestycjePaństwoPolitykaPolskaPrawoŚwiat

Senator Joe Manchin grozi zatopieniem kluczowej ustawy Bidena

Senator Joe Manchin grozi, że zatopi ustawę Bidena

Demokratyczny senator Joe Manchin powiedział, że nie poprze dużego planu wydatków socjalnych Bidena, rzucając na szalę sztandarowe ustawodawstwo prezydenta USA. Joe Manchin powiedział, że przepisy pozostawią USA “jeszcze bardziej podatne na zagrożenia”.

Nie mogę głosować za dalszym stosowaniem tego aktu prawnego.

– powiedział Joe Manchin w Fox News.

Koledzy Demokraci, w tym prezydent Joe Biden, spędzili tygodnie próbując zabezpieczyć kluczowe poparcie senatora Manchina. Potrzeba głosów wszystkich 50 Demokratów, aby ustawa przeszła w Senacie, bowiem republikańska opozycja ostro się jej sprzeciwia.

The Build Back Better Act to obszerny pakiet wydatków socjalnych i klimatycznych, który jest uważany za kluczowy filar programu Bidena. Zwiększyłby on fundusze na rządowe programy ubezpieczeń zdrowotnych, rozszerzyłby ulgi podatkowe dla rodzin o niskich dochodach, zapewniłby finansowane przez rząd powszechne przedszkola i zainwestowałby setki miliardów dolarów w przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. Środki na ten cel miałyby pochodzić głównie z podniesienia podatków od osób zamożnych i korporacji.

Ustawa przeszła w zeszłym miesiącu przez Izbę Reprezentantów po głosowaniu, które w dużej mierze przebiegało zgodnie z liniami partyjnymi, ale spodziewano się, że napotka poważne przeszkody w Senacie. Republikanie twierdzą, że ustawa będzie napędzać inflację i zaszkodzi gospodarce.

Biden obiecał zdecydowaną reakcję, jeśli Rosja zaatakuje Ukrainę

Obiecał i zmienił zdanie

W niedzielę senator z Demokratycznej Wirginii Zachodniej powiedział, że “pracował tak pilnie, jak to możliwe (…), aby określić najlepszą drogę naprzód pomimo poważnych zastrzeżeń”.

Moi koledzy Demokraci w Waszyngtonie są zdeterminowani, aby dramatycznie przekształcić nasze społeczeństwo w sposób, który pozostawia nasz kraj jeszcze bardziej podatnym na zagrożenia, przed którymi stoimy.

– stwierdził.

Nie mogę podjąć tego ryzyka z oszałamiającym długiem ponad 29 bilionów dolarów i podatków inflacyjnych, które są realne i szkodliwe dla każdego ciężko pracującego Amerykanina.

– dodał.

Biały Dom powiedział, że komentarze Manchina oznaczają “naruszenie jego zobowiązań” wobec Bidena, jak również jego demokratycznych kolegów w Kongresie.

Będziemy nadal naciskać na niego, aby zobaczyć, czy zmieni swoje stanowisko jeszcze raz, aby uhonorować swoje wcześniejsze zobowiązania i być wiernym swojemu słowu. Walka o Build Back Better jest zbyt ważna, aby z niej zrezygnować. Znajdziemy sposób, aby przejść do przodu w przyszłym roku.

– przekazano.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

  1. Z szacunkiem i podziwem ślędzę twego bloga, uważnie czytam wszystkie posty, to jest dobra i właściwa droga budować dydaktyczne “mosty”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close