GospodarkaHandelInwestycjeMarketingPrawoŚwiat

Amazon wstrzymuje plany blokowania brytyjskich kart Visa

Amazon na razie nie zablokuje kart Visa

Amazon zrezygnował z planów zablokowania w tym tygodniu płatności brytyjskimi kartami kredytowymi Visa, ponieważ obie strony nadal próbują rozwiązać spór dotyczący opłat za płatności. Visa powiedziała, że “ściśle współpracuje w celu osiągnięcia porozumienia”.

Oczekiwana zmiana dotycząca korzystania z kart kredytowych Visa na Amazon.co.uk nie nastąpi 19 stycznia

– przekazał Amazon.

Amazon przekazał w zeszłym roku, że koszty płatności Visa były “przeszkodą” w zapewnieniu najlepszych cen dla klientów. Jednak firma oskarżyła Amazon o grożenie ograniczeniem wyboru konsumentom.

Kiedy wybór konsumenta jest ograniczony, nikt nie wygrywa.

– powiedziała Visa.

Żadna z firm nie podała, kiedy rozmowy mogą się zakończyć. W e-mailu do klientów w poniedziałek, Amazon powiedział, że ściśle współpracuje z firmą nad “potencjalnym rozwiązaniem, które umożliwi klientom dalsze korzystanie z kart kredytowych na Amazon.co.uk”.

Wymuszony przez UE limit opłat pobieranych przez wydawców kart nie obowiązuje już w Wielkiej Brytanii po Brexicie. Zarówno Visa, jak i jej rywal Mastercard, podniosły tzw. opłatę interchange od transakcji transgranicznych między przedsiębiorstwami w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej po Brexicie. Jednak firmy zapewniały w zeszłym roku, że ich spór nie ma nic wspólnego z opuszczeniem UE przez Wielką Brytanię.

Czytaj też: Amazon zaprzestanie przyjmowania kart Visa w Wielkiej Brytanii

Do gry wejdzie regulator?

Amazon odmówił wcześniej podania, ile Visa pobiera od detalisty za przetwarzanie transakcji dokonywanych kartami kredytowymi. Dostawca kart również odmówił komentarza, choć firma twierdziła, że średnio pobiera mniej niż 0,1% wartości zakupu.

Regulator Systemów Płatniczych wyraził obawy o konkurencję w tym sektorze, który jest zdominowany przez Visę i Mastercard. W opublikowanej w zeszłym tygodniu strategii stwierdził, że jednym z jego priorytetów jest promowanie konkurencji między brytyjskimi systemami płatniczymi.

Skupimy się bardziej na poprawie konkurencji między systemami płatniczymi, a nie tylko na konkurencji wewnątrz systemów płatniczych.

– powiedział dyrektor zarządzający Chris Hemsley.

Jest to bardzo ważne, ponieważ wiemy, że przyszłość płatności detalicznych staje się w coraz większym stopniu związana z płatnościami cyfrowymi, z których większość jest obecnie dokonywana za pomocą systemów płatności kartowych.

– dodał Hemsley.

Czytaj też: Rosyjski Mir godną konkurencją dla Visy i Mastercard?

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close