Polska

Grupa ORLEN podwoi liczbę stacji paliw na Słowacji

Grupa ORLEN zwiększy sieć stacji paliw na Słowacji o 25 nowych obiektów. W efekcie podpisanej umowy, Koncern będzie właścicielem łącznie 47 stacji i umocni pozycję w gronie liderów sprzedaży detalicznej na tym rynku. Nowe stacje będą zlokalizowane na terenie całej Słowacji m.in. w Bratysławie czy Koszycach.

Umowa akwizycji 25 stacji na Słowacji już została podpisana. Proces przejęcia powinien rozpocząć się w czerwcu br. po uzyskaniu zgody słowackiego urzędu monopolowego. Wszystkie stacje paliw na Słowacji docelowo będą funkcjonowały pod marką ORLEN w efekcie prowadzonego sukcesywnie procesu rebrandingu.

Kolejne 25 nowych stacji paliw na Słowacji, które trafi do Grupy ORLEN to obiekty ekspresowe, a więc obowiązuje na nich samoobsługa. Dlatego, ze względu na swój charakter, docelowo będą one funkcjonowały pod marką ORLEN Express. Kierowcy otrzymają finalnie dostęp do pełnej oferty paliw VERVA i EFECTA. Opłaty będzie można dokonać za pomocą kart płatniczych lub paliwowych przy użyciu specjalnego panelu przy dystrybutorze.

Prowadzone w ramach Grupy ORLEN procesy akwizycyjne stacji paliw uzupełniają działania zmierzające do budowy jednej silnej multienergetycznej firmy, z mocną pozycją konkurencyjną w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Z kolei realizacja środków zaradczych w ramach procesu fuzji PKN ORLEN i Grupy LOTOS oznacza wejście na nowy rynek poprzez przejęcie 144 stacji paliw na Węgrzech oraz dalsze umacnianie pozycji na Słowacji w związku z zakupem aż 41 obiektów. Oznacza to, że w momencie realizacji wszystkich ogłoszonych planów akwizycyjnych, w ramach Grupy ORLEN będzie działać łącznie 88 stacji paliw na Słowacji. W sumie do końca 2030 r. w regionie Europy Środkowo-Wschodniej pod marką ORLEN będzie działać co najmniej 3,5 tysiąca stacji, w tym udział stacji zagranicznych w całej sieci ma wzrosnąć z 37 proc. do 45 proc.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close