Biznesowi celebryciBusiness lifestyleHandelInwestycjeMarketingMediaTechnologie
Gorące newsy

Twitter to tam nic! Zobacz jak umierają akcje Facebooka xD

Akcje właściciela Facebooka spadły o 25%

Akcje Meta, która jest właścicielem Facebooka i Instagrama, spadły o prawie 25% w ciągu jednego dnia. Wątpliwości inwestorów co do wizji przyszłości Marka Zuckerberga rosną, a przychody i zyski jego firmy spadają. Sprzedaż Mety skurczyła się o 4% w ciągu trzech miesięcy kończących się we wrześniu do 27,7 mld dolarów, podczas gdy zyski spadły o połowę. Jeśli straty się utrzymają, spadek akcji może spowodować obniżenie wartości rynkowej firmy o 78 mld dolarów.

Co poszło nie tak? Rok temu Mark Zuckerberg zadeklarował, że wirtualna rzeczywistość Metaverse będzie kolejnym bodźcem, napędzającym rozwój Facebooka. Tak się jednak nie stało, a firma, która jest również właścicielem WhatsApp, boryka się z trudnościami, ponieważ firmy ograniczają budżety reklamowe w obliczu niepewności gospodarczej, zmiany w ustawieniach prywatności Apple szkodzą ukierunkowanym reklamom, a konkurencja ze strony rywali, takich jak TikTok, zaostrza się.

Zuckerberg, który założył Facebooka prawie dwie dekady temu, przyznał, że firma stanęła przed “krótkoterminowymi wyzwaniami”. Dodał, że firma skupiła się na zwiększeniu wydajności i zasugerował zwolnienia, mówiąc, że firma może być „mniejszą organizacją” w przyszłym roku. Jednak podczas telekonferencji ze sceptycznymi analitykami, utrzymywał również, że firma jest na dobrej drodze, ponieważ inwestuje w sposoby utrzymania ludzi w swoich aplikacjach i stawia roszczenia w powstającym świecie wirtualnej rzeczywistości, znanym również jako Metaverse.

W tej chwili w biznesie i na świecie dzieje się wiele rzeczy. Zamierzamy rozwiązać każdą z tych rzeczy… Myślę, że ci, którzy są cierpliwi i inwestują z nami, zostaną nagrodzeni.

– stwierdził.

Fot.Screen/Investing

Czytaj też: Facebook przestał tracić użytkowników, a Meta zyski z reklam

Inwestorzy nie ufają Zuckerbergowi

Zaufanie inwestorów spadło się w lutym, kiedy firma ujawniła, że ​​po raz pierwszy w historii straciła codziennych użytkowników. Następnie w lipcu firma odnotowała pierwszy kwartalny spadek przychodów, ponieważ firmy przestraszone perspektywami gospodarczymi obcięły swoje budżety reklamowe. Przed aktualizacją firmy, akcje właściciela Facebooka spadły o 60% od początku roku, wymazując setki miliardów z wartości firmy.

Meta nadal generuje duże zyski – prawie 4,4 mld dolarów w ciągu trzech miesięcy zakończonych we wrześniu – a także odpiera spadek liczby użytkowników. Firma powiedziała, że w tym kwartale codziennie na przynajmniej jedną z jej platform wchodziło 2,93 mld ludzi, w porównaniu z 2,88 miliarda w poprzednim kwartale. Mimo swoich mocnych stron, wielu inwestorów obawia się, że firma się pogubiła.

Meta zdryfowała do krainy nadmiaru – za dużo ludzi, za dużo pomysłów, za mało pilności. Ten brak koncentracji i sprawności jest ukrywany, gdy mamy łatwy wzrost, ale zabójczy, gdy wzrost spowalnia.

– powiedział inwestor Brad Gerstner, szef w Altimeter Capital.

Czytaj też: Czy Metaverse i transakcje NFT to przyszłość e-commerce?

Źródło: BBC

Metaverse umożliwia dzieciom wejście do wirtualnych klubów go-go

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close