Polska

Fitch rewiduje prognozy. Wspomniano również o polskiej spółce

Agencja Fitch Ratings podwyższyła o dwa poziomy długoterminowy rating koncernu PKN ORLEN do „BBB+” z perspektywą stabilną.

Agencja Fitch Ratings aktualizuje ocenę PKN ORLEN

Decyzja Agencji to efekt połączenia PKN ORLEN z PGNiG, a także wcześniejszych akwizycji. Na atrakcyjność koncernu dla rynku finansowego wskazuje też najwyższa w historii PKN ORLEN ocena, na poziomie A3, przyznana w październiku br. przez Agencję Moody’s Investors Service.

Zobacz także: Boeing 737 MAX nie zostanie zatwierdzony w tym roku

Równocześnie z podniesieniem długoterminowego ratingu PKN ORLEN do poziomu BBB+ z BBB-, Agencja Fitch Ratings podniosła wszystkie oceny kredytowe posiadane przez koncern. Analitycy Agencji wskazują, w efekcie zakończonych procesów akwizycyjnych, na większe zróżnicowanie źródeł przychodów, co przełoży się na osiągnięcie bardziej stabilnych wyników finansowych w połączonym koncernie.

Zobacz także: Znamy laureatów V edycji „Moje miejsce na Ziemi”

Umożliwi to zabezpieczenie środków na realizację zaawansowanych projektów inwestycyjnych w zero- i niskoemisyjne źródła energii, w tym przede wszystkim w morskie farmy wiatrowe, wspierających transformację energetyczną i zapewniających długofalowy rozwój Grupy ORLEN. Tylko w pierwszym półroczu 2022 r. koncern zrealizował inwestycje na poziomie 6,3 mld zł, czyli niemal tyle, ile wyniosły łączne wydatki inwestycyjne Grupy w latach 2014-2015. Do końca 2022 r. na inwestycje przeznaczone zostanie łącznie 15,2 mld zł.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close