Transport

LOT z nowym rekordem przewiezionych pasażerów

Linie lotnicze LOT w 2019 roku po raz pierwszy w historii, przewiozły w ciągu dwunastu miesięcy 10 milionów pasażerów – poinformował w piątek przewoźnik.

Jak podał LOT, 10 milionów pasażerów w ciągu roku, to najlepszy wynik w 90-letniej historii polskiego przewoźnika i ponad dwukrotny wzrost względem 2015 r roku, gdy LOT przewiózł na swoich pokładach 4,3 miliona pasażerów. Według spółki taki wynik to efekt w szczególności uruchomienia w 2019 roku, 15 nowych tras i zwiększenia częstotliwości na już obsługiwanych połączeniach.
Przewoźnik zapowiedział, że w 2020 roku uruchomi 16 kolejnych tras między innymi: z Krakowa do Nowego Jorku, z Warszawy do San Francisco i z Budapesztu do Stuttgartu, Sofii, Belgradu, Brukseli czy do Dubrownika.

LOT przypomniał również, że w 2018 roku przewiózł ponad 8,9 miliona pasażerów, o 2 miliony więcej niż rok wcześniej. Przewoźnik ma dziś w swojej rozkładowej ofercie ponad 120 połączeń, w tym 19 połączeń dalekiego zasięgu, i obsługuje połączenia z blisko 100 portów lotniczych na świecie. Podkreślił również, że uruchamianie nowych tras możliwe jest dzięki pozyskiwaniu kolejnych samolotów. W listopadzie do floty dołączył piętnasty Boeing 787 Dreamliner, a do końca 2020 roku liczba Dreamlinerów zwiększy się do siedemnastu

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close