GastronomiaHandelPolska

Kłopotów Tesco Polska, ciąg dalszy

200 milionów złotych straty zanotowało w poprzednim roku obrotowym Tesco Polska. W tym samym czasie sieć zamknęła 62 sklepy i miała przychody na poziomie ponad 10 miliardów złotych.

Jak informuje portal dlahandlu.pl, wyniki finansowe Tesco Polska dotyczą roku obrotowego 2018/2019, czyli rozpoczętego 1 marca 2018 roku, a zakończonego 28 lutego 2019 roku. Dopiero teraz jednak ujrzały światło dzienne.

A wyniki nie są najlepsze. Ze sprawozdania wynika, że wynik finansowy wyniósł prawie 200 milionów złotych na minusie. Przychody natomiast wyniosły 10,5 miliarda złotych.

W porównaniu z poprzednimi latami sytuacja jest znacznie gorsza. Jeszcze w 2016 roku spółka notowała 13 miliardów złotych przychodów i nie miała strat.

Te po raz pierwszy pojawiły się w 2017 roku. Wtedy Tesco Polska było ponad 340 milionów złotych na minusie. Rok później strata sięgnęła już prawie 450 milionów złotych, więc restrukturyzacja była jedynym ratunkiem. Miniony rok to już znacznie mniej na minusie niż wcześniej.

W sumie w minionym roku obrotowym Tesco zamknęło 62 swoje sklepy. W kolejnych miesiącach sytuacja jeszcze się pogarszała i placówki były zamykane lub przejmowane przez inne sieci handlowe.

Wartość aktywów spółki na koniec lutego 2019 roku wyniosła nieco ponad 3,5 miliarda złotych.

W drugiej połowie ubiegłego roku Tesco miało w sumie 345 sklepów w Polsce. Docelowo ma ich być 313, z czego zdecydowana większość to supermarkety. Znacząco zmniejszyć ma się również liczba dostępnych w sieci towarów.

Źródło: dlahandlu.pl 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close