GospodarkaHandelPaństwoPolskaŚwiatZdrowie i medycyna

Janusze Biznesu, czyli jak zarobić na koronawirusie…

Janusze Biznesu zawyżają ceny maseczek oraz żeli dezynfekujących. A przestraszeni Polacy kupują…

 

Koronawirus rozprzestrzenia się we Włoszech. Panika związana z wirusem udziela się również Polakom. Ci zaczęli wykupywać maseczki ochronne oraz żele dezynfekujące. Aptekarze donoszą, że w niektórych miejscach zabrakło już produktów.

Z “pomocą” przyszli tak zwani Janusze Biznesu, czyli zwyczajni oszuści którzy chcą zarobić na strachu i naiwności Polaków. Na Allegro ze świecą szukać maseczek czy żeli dezynfekujących za normalną cenę. Ich cena została podbita nawet o 1 700%!

Fot. Allegro
Fot. Allegro
Fot. Allegro
Fot. Allegro

I tak też możemy sobie kupić szare mydło za jedyne kilkaset złotych lub maski budowlane, które w żadnym stopniu nie chronią przed koronawirusem.

Fot. Allegro
Fot. Allegro

Za jedyne 11,49 zł możemy kupić żel Cien Med. Żel ten w sklepie kosztuje tylko 3 złote.

Fot. Allegro

W specjalnej promocji jest również półmaska filtrująca jednorazowego użytku OXYLINE X 320 SV FFP3 NR D. Kupujący mogą ją nabyć za jedyne 400 złotych. W sklepie z odzieżą ochronną kosztuje z kolei zawrotne… 6,64 zł.

Fot. Allegro

Januszostwo to nie tylko domena Polaków. Amazon poinformował, że zablokował ponad milion produktów oznaczonych jako środki leczące lub zapobiegające koronawirusowi. Firma usunęła też kilkadziesiąt tysięcy ofert z zawyżonymi cenami. Firma Jeffa Bezosa poinformowała, że bardzo dokładnie sprawdza dział z produktami medycznymi.

Jak do sprawy podchodzi Allegro?
No cóż…

Fot. Facebook/Allegro

Źródło: Wykop

Tagi

Polecane artykuły

4 Komentarze

  1. Nawet jeśli oszuści będą sprzedawać maskę przeciwpylna pm2. 5 jako przeciw wirusom choć jest on kilkaset razy mniejszy od bakterii to dalej jest to oszustwo. Ogromny podziw jednak budzi zidiocenie społeczeństwa które za jednorazowa podkreślam na jeden raz maskę która i tak niczego nie chroni są w stanie zapłacić 100 czy więcej złotych podczas gdy w markecie kosztuje ona oj sorry kosztowała z 2 złote może 5 a hurcie mniej. To jest ogromny szok. Dalej mydła… Czy Polacy wcześniej się nie myli… Ja mam zawsze dwie kostki na zapas plus mydło w płynie… I na ile to starcza… robią zapisy na ile.. Na 100 lat.. Chciałbym poznać tych ludzi co kupili maseczkę za 109 i więcej zeta mydło za 200 lub płyn do dezynfekcji za.. Medal idiota roku należy się bez dwóch zdań.. Tylko czy na prawdę jest aż tylu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close