BudownictwoGospodarkaHandelNieruchomościPolskaPrzemysł

Janusz Palikot postawi domy, w których z kranu popłynie piwo

Janusz Palikot inwestuje w domy w pobliżu Browaru Tenczynek. Z kranów – oprócz wody – popłynie świeżo warzone piwo.

Janusz Palikot, biznesmen i były polityk odkupił Browar Tenczynek od Marka Jakubiaka w 2018. By zainwestować w rozwój browaru, uruchomił na początku listopada zbiórkę crowdfundingową na kwotę ponad 4 milionów złotych. Teraz postanowił zainwestować w domy w pobliżu wykupionego browaru. Budynki będzie można wynająć, a z kranów popłynie… piwo.

Palikot planuje wybudowanie czterech domów o powierzchni 100 metrów kwadratowych każdy, zaledwie 200 metrów od samego zakładu. Taka odległość pozwoli na doprowadzenie do nich instalacji, dzięki której mieszkańcy będą mogli pozyskiwać piwo prosto z kranów. Oczywiście nie za darmo, lokatorzy mają rozliczać się z piwa na podstawie stanu licznika. Jak mówi były polityk:

Wybudowane zostaną w stylu nowoczesnej stodoły, z przeszklonym frontem, z widokiem na piękne pagórkowate tereny, jakie są wokół naszego browaru.

Budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Sam wynajem będzie możliwy dopiero za dwa lata. Koszt inwestycji to około 1,6 miliona złotych, a środki mają pochodzić ze środków własnych Browaru Tenczynek.

Identyczne domy powstały między innymi w Norwegii, lecz w Europie środkowo-wschodniej będzie to pierwsze tego typu rozwiązanie.

Źródło: Handel Extra

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close