HandelPaństwoPolskaŚwiatTechnologieZdrowie i medycyna

AliExpress i Alibaba wznawiają wysyłkę materiałów ochronnych do Polski

Chińskie portale aukcyjne jeszcze w tym tygodniu wznowią wysyłkę maseczek ochronnych i innego sprzętu ochronnego do Polski. Wcześniejsza decyzja o wstrzymaniu sprzedaży do Polski była błędem wynikającym z niezrozumienia tematu – przekonuje ministerstwo cyfryzacji.

AliExpress już od środy, a Alibaba ze względów technicznych od piątku – wznawiają wysyłkę maseczek ochronnych i innego sprzętu ochronnego do Polski, a jednocześnie co dla nas jest najważniejsze. Oba portale zadeklarowały działania nakierowane na ukrócenie nieuczciwych praktyk handlowych – mówi Joanna Dębek z biura prasowego Ministerstwa Cyfryzacji

Wyjaśniła, że w sprawie zablokowania przez władze Chin wysyłki materiałów ochronnych, między innymi maseczek, doszło do nieporozumienia.

To, co czytaliśmy w polskich mediach o tym, że resort cyfryzacji zablokował sprzedaż do Polski materiałów ochronnych z Chin to nieprawdziwa informacja” – dodała.

Jak do niego doszło? Ministerstwo Cyfryzacji faktycznie zwróciło – za pośrednictwem ambasady – uwagę właścicielom portali aukcyjnych Alibaba i Aliexpress. Powodem zgłoszenia był wzrost cen wielu produktów, które bardzo skoczyły w ostatnich dniach. Władze Chin zareagowały, zamykając handel materiałów ochronnych w walce z koronawirusem.

Reakcja strony chińskiej była nieadekwatna do naszej prośby, dlatego postanowiliśmy to nieporozumienie wyjaśnić. Udało się – dodała.

Dębek poinformowała, że podobne prośby za pośrednictwem ambasady USA, resort cyfryzacji wysłał do amerykańskich władz. Tamtejsze portale aukcyjne eBay i Amazon nie zamknęły możliwości wysyłki materiałów ochronnych do Polski.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close