EnergetykaGospodarkaPaństwoPolskaPrzemysłŚwiatZdrowie i medycyna

Orlen przeznacza kolejne miliony na walkę z epidemią

Orlen przeznaczy kolejne 60 milionów złotych na walkę z epidemią koronawirusa. Pieniądze trafią między innymi na zakup sprzętu dla szpitali. Pierwsza partia maseczek ochronnych, zakupionych przez koncern, trafi niebawem do Agencji Rezerw Materiałowych.

Naszym obowiązkiem, jako największej w Polsce firmy, jest pomoc społeczeństwu. Niezwykle sprawny i szybki zakup środków chroniących przed koronawirusem oraz ich transport z Chin do Polski był możliwy dzięki zaangażowaniu się Prezydenta Andrzeja Dudy, Premiera Mateusza Morawieckiego i Wicepremiera, Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina. Serdecznie im za to dziękuję. Zawsze jesteśmy z Polakami i robimy wszystko, by Polska jak najszybciej poradziła sobie z epidemią koronawirusa i jej skutkami – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen

Koncern zakupił już 7 milionów maseczek ochronnych. Pierwsza partia około 1,6 miliona sztuk zostanie przekazana Agencji Rezerw Materiałowych i fundacji Orlen.

Z funduszy koncernu zakupiono dwa rodzaje maseczek. Pierwszy to trójwarstwowe maski jednorazowe, których zewnętrzne warstwy wykonane są z materiału antybakteryjnego, natomiast wewnętrzna stanowi bazę filtrującą. Maksymalna szybkość filtracji wynosi 94 procent.

Drugi rodzaj to maski medyczne, które ściśle przylegają do twarzy i zapewniają bardzo skuteczne filtrowanie oraz najwyższy stopień ochrony. Wydajność filtra przekracza 96 procent. Maseczki te znajdują wykorzystanie przede wszystkim w służbie zdrowia oraz przemyśle chemicznym.

Fundacja ORLEN przeznaczyła 10 mln zł na pomoc szpitalom. Koncern rozpoczął też produkcję i dystrybucję płynu do dezynfekcji rąk.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close