HandelInwestycjeKultura i sztukaMarketingMediaNaukaPrzemysłŚwiatTechnologieTelekomunikacja

Apple wprowadza tryb portretowy do wideo w iPhone 13

Apple zaprezentowało nowego iPhone’a

Apple zapowiedziało swój nowy iPhone 13, który może nagrywać filmy w „trybie portretowym” z efektem głębi ostrości. Nowy tryb kinowy „przewiduje, kiedy ktoś ma wejść w kadr” i przenosi na niego ostrość. To jedyny smartfon, który pozwala użytkownikom edytować ten efekt po nakręceniu, powiedział szef Apple Tim Cook.

Fot. Apple

Jednak większość innych funkcji nowego modelu to aktualizacje przyrostowe w stosunku do poprzednich wersji. Ogłoszenie nowego modelu zostało również przyćmione przez wiadomość o nowej luce bezpieczeństwa w urządzeniach Apple, która może ujawnić wiadomości użytkowników. Firma wydała w poniedziałek poprawkę bezpieczeństwa dla nieznanej wcześniej luki, która może umożliwić atakującym dostęp do jego usługi iMessage bez klikania przez użytkownika złośliwego łącza lub pliku.

Nowy iPhone jest wyposażony w szybszy procesor A15, jaśniejszy wyświetlacz i żywotność baterii do 2,5 godziny dłuższą, a także w nowych kolorach, w tym różowym, niebieskim, północy, świetle gwiazd i czerwonym. Nowy iPhone będzie miał również do 500 GB pamięci, a najniższa dostępna pamięć wzrośnie do 128 GB z 64 GB poprzednich modeli.

Apple chciał również podkreślić swoje ekologiczne poświadczenia, mówiąc, że w telefonie wykorzystano wiele materiałów pochodzących z recyklingu – w tym przewody antenowe wykonane z plastikowych butelek po wodzie.

Australijska firma Canva podwaja wartość do 40 miliardów dolarów

Apple i technologia 5G

Premiera następuje, gdy kupujący dłużej przechowują swoje telefony przed aktualizacją. Firma inwestycyjna Wedbush Securities szacuje, że około 250 milionów użytkowników iPhone’ów nie zmodernizowało swoich telefonów od 3,5 roku. Paolo Pescatore, analityk w PP Foresight, powiedział, że wielu jeszcze nie doświadczyło nowoczesnych funkcji.

Chociaż wielu będzie postrzegać niektóre aktualizacje jako przyrostowe, są miliony użytkowników, którzy jeszcze nie dokonali aktualizacji do 5G. Dlatego ten tak zwany moment „supercyklu” jest nadal aktualny.

– powiedział.

Łączność 5G jest dostępna tylko w iPhonie 12, wydanym w zeszłym roku, oraz w nowo ogłoszonych modelach. Według firmy analitycznej IDC w drugim kwartale tego roku Apple dostarczyło 25,9% wszystkich telefonów 5G na świecie. Marta Pinto, starszy menedżer ds. badań w IDC, powiedziała:

Dzięki nowemu portfolio liczba ta wzrośnie i umocni dominację Apple w tej dziedzinie.

Apple skończyły się innowacyjne pomysły?

Apple wypuścił także iPhone 13 Mini, Pro i Pro Max. iPhone 13 Pro i Pro Max zawierają trzy aparaty i to, co firma nazywa „najbardziej zaawansowanym systemem aparatów”. Jego modele premium obejmują wyświetlacz Super Retina XDR i ProMotion, który zapewnia adaptacyjną częstotliwość odświeżania do 120 Hz. Pozwala to na płynniejsze przewijanie, animacje i rozgrywkę.

Firma słynie z innowacji, ale jeśli ta premiera była czymś, co miało to potwierdzić, to ta reputacja jest przestarzała. Nie ogłoszono niczego szczególnie nowego ani wizjonerskiego. Aktualizacje iPhone’a, Apple Watch i iPada są konserwatywne, nieinspirowane, bezpieczne. Poza nową ulepszoną kamerą kinową, są to aktualizacje iteracyjne. Nawet prezentacja, choć zgrabna, nie miała szczególnie zapadających w pamięć ani kreatywnych momentów. Pogłoski o ciekawszych aktualizacjach, np. iPhone’ach z funkcjami satelitarnymi, okazały się fałszywe.

Co za spektakularny zestaw ogłoszeń.

– powiedział Tim Cook, odnosząc się do produktów takich jak nowy iPhone 13, który wygląda niemal identycznie jak iPhone 12.

Fot. Apple

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close